Online-invoice: Teszt rendszer nem működik [DEV support]

Created on 23 Nov 2020  Â·  69Comments  Â·  Source: nav-gov-hu/Online-Invoice

Sziasztok

A teszt rendszer ma egész nap elég bizonytalan, hol működik hol nem. Connection reset jön különböző helyeken: tokenExchange, queryTransactionStatus
utolsĂłk pl.:
2020-11-23 13:39:41.896 [https-jsse-nio-8443-exec-5] ERROR java.net.SocketException: Connection reset
2020-11-23 13:52:52.764 [https-jsse-nio-8443-exec-3] ERROR java.net.SocketException: Connection reset

DEV support

Most helpful comment

Érdemes lenne kitenni értesítést a webre, mert tegnap több órán át kerestem, hogy mit rontottam el - feleselegesen.

All 69 comments

Köszi a jelzést, nézik az illetékesek.
Ăśdv

Ráolvasással?

Kb. mikor lesz újból elérhető?

Nekem továbbra sem megy.
Tegnap 9:52 óta tapasztalom a problémát. Az onlineszamla-test.nav.gov.hu -n nem találtam értesítést, hogy üzemszünet lenne.

Sziasztok!

Mi is látjuk a hibákat. Dolgozunk rajta, hogy minél hamarabb minden hiba elháruljon. Addig is a türelmeteket kérjük! Amint van előre lépés szólunk. Köszi

Érdemes lenne kitenni értesítést a webre, mert tegnap több órán át kerestem, hogy mit rontottam el - feleselegesen.

Én is kerestem egész délután a nagy semmit, mi lehet a bibi... Hol jó volt amit felküldtem, hol nem...
Valóban jó lenne kitenni a teszt oldalra, hogy bizonytalan a teszt-szerver, próbálkozzatok később.

Én egy XML választ kaptam már TechnicalFault root node-dal.

Erre az ĂĽzenetre gondolsz? RESTEASY003210: Could not find resource for full path: [protocol://host]/testAliveinvoiceService/v3/tokenExchange
Nem tűnik üzemszerű működésnek, főleg nem a fejléc...

Ăśdv!
Ezek szerint még nem működik... OPERATION_FAILED Feldolgozás sikertelen! üzenetet kapok TokenExchangere.
Mikor lesz működőképes?

Kedves @hosszuful

Sok üzenet érkezik be, és valóban van ami elhasal, kollégák dolgoznak rajta. Nem tudjuk még mikor lesz jó. Igyekszünk. Köszönjük a megértést és a türelmet.

@renced42
Köszi... várok... ha működik majd írd meg légyszi... Köszi.

Kedves @NTCA-supporter !

Érdeklődnék, hogy mikorra várható a megoldás?
Mert a 3.0-s fejlesztéshez is jó lenne, ha lehetne tesztelni a NAV feltöltést.
Előre is köszönöm a választ!

Egy kicsit bővebb választ szeretnénk. Nekünk is dolgozni kellene. Köszönöm

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 2.0-ás tokenExchange sem jó nálatok, vagy csak a 3.0 ? Mert nálam a 2.0-ás is 500-as hibával és OPERATION_FAILED üzenettel jön.

Nekem ma már ment be 3.0-s számla, szóval ma 90%-ban működött, az egyik manageInvoice-nál volt csak egy kis elakadás, de 2. próbára már az is bement.

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 2.0-ás tokenExchange sem jó nálatok, vagy csak a 3.0 ? Mert nálam a 2.0-ás is 500-as hibával és OPERATION_FAILED üzenettel jön.

Nekem ment a 2.0... a 3.0 mondott OPERATION_FAILED-et.

Most már megy a tokenkérés.

Működik. A 3.0-t próbáltam. Belföldi, közösségen belüli, közösségen kívüli, magánszemély, Normál, érvénytelenítő, helyesbítő okirat stb.. Jó.

Fentebb @NTCA-supporter írta hogy javítanak valamit. Itt azóta nem jelezték még hogy újból üzemképes lenne a rendszer. Ami elbizonytalanít, hogy a "Hírekbe" viszont kikerült hogy csak tegnap volt gond. Tehát szándék szerint már megy? Mert nekem sajnos továbbra sem. Az Online Invoice Test Tool-al is megpróbáltam, azzal sem sikerült tokent kérni.

Ne a híreket nézd! Ma sem működött. Most viszont működik a 3.0

Sziasztok!

Tájkoztatást azért nem adtunk, mert még 100%-osan nem tudjuk állítani, hogy minden tökéletes.
Most úgy látjuk működik az alkalmazás, folyamatos a számlafeldolgozás.
Nekem több teszt után is stabilan működött a tokenkérés, v2 és v3 esetben is.
Garantált jó működés akkor lesz, ha a hírt is frissítjük és itt is jelzek. Mivel jó ideje nem látok hibát, így lehet próbálgatni a beküldést, és az esetleges hibára futott requestId-t ide megírni, igyekszem reagálni rájuk, (persze ha az egyedi hiba).

Köszi a türelmet!

Ezt az imént próbáltam:

<common:requestId>TEXCH_000000308077</common:requestId>
<common:timestamp>2020-11-25T12:50:24.592Z</common:timestamp>

De próbáltam az imént egy Online Invoice Test Tool-al is:

    <common:requestId>RIDHx9Pw4Rn8Tx3</common:requestId>
    <common:timestamp>2020-11-25T13:48:56.568Z</common:timestamp>

A log tartalma:

2020.11.25 14:48:56:5837 Waiting for : 1000 ms to post XML
2020.11.25 14:48:57:6026 tokenExchange Request start
2020.11.25 14:48:57:6182 IP address:169.254.80.45
2020.11.25 14:48:57:6182 Target URL: https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu/invoiceService/v3/tokenExchange
2020.11.25 14:48:59:4549 Error occured:Érvénytelen URI: Az állomásnév nem elemezhető.

Sziasztok!
Most próbáltam ki a 3.0-t és hiba nélkül felment.

Sziasztok!
Tegnap (14:50 után ) és ma is a teszfelületen számlabeküldésre csak ezt kapom vissza:
'''ERROROPERATION_FAILEDRESTEASY003210: Could not find resource for full path: [protocol://host]/external/public/invoiceService/invoice/interface/invoiceRequest
Tr.code 1-2-3 kisérletre megjön.
requestId: RID202011270945165, bekĂĽldve ma 9:53-kor
Megnéznétek? Köszi

Sziasztok!
Tegnap (14:50 után ) és ma is a teszfelületen számlabeküldésre csak ezt kapom vissza:
'''ERROROPERATION_FAILEDRESTEASY003210: Could not find resource for full path: [protocol://host]/external/public/invoiceService/invoice/interface/invoiceRequest
Tr.code 1-2-3 kisérletre megjön.
requestId: RID202011270945165, bekĂĽldve ma 9:53-kor
Megnéznétek? Köszi

Kedves @clapygeza ellenőrizd az URL-t, hogy mire küldöd a kérést.
Az URL vége simán manageInvoice, de úgy néz ki, hogy hozzáteszel még egy Request toldalékot, ami nem létezik.

Megoldódott, köszönöm

Kedves @NTCA-supporter!

Kérlek nézd meg TEXCH_000000309030 request-et miért nem sikeres (timestamp: 2020-11-27T13:38:36.294Z).
Az URL: https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu/invoiceService/v3/tokenExchange

Köszönöm

Kedves @NTCA-supporter!

Kérlek nézd meg TEXCH_000000309030 request-et miért nem sikeres (timestamp: 2020-11-27T13:38:36.294Z).
Az URL: https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu/invoiceService/v3/tokenExchange

Köszönöm

Megoldódott, köszönöm

Kedves @NTCA-supporter!

Lehetséges, hogy 1-2 hete történt a teszt szerveren vmi olyan beállítás, konfiguráció, ami miatt az stunnel-en keresztül küldött request-ek, bármelyik végponttal is próbálom, kivétel nélkül 404-es hibát adnak? Az URL-ek biztosan jók, 2 hete még vígan ment a tesztszerverre való beküldés v3 alatt is. Jelenleg v2-vel és v3-mal is ugyanaz a helyzet (404).
Az éles szerverrel továbbra sincs gond, megy minden, mint eddig. Mind az élesen, mind a gyakorlón ugyanaz a megoldás működik a kezdetek óta, természetesen a megfelelő URL-ekkel.

Előre is köszönöm a választ.
ĂĽdv

Kedves @lacih
A 404 az 404, kérlek ellenőrizd arról a gépről amiről küldesz adatot, böngészőből vagy wget-ből, hogy eléred-e a https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu/ oldalt itt egy OK-t kell kapj vissza. Ha nem éred el akkor hálózati problémád van.

Kedves @lacih
A 404 az 404, kérlek ellenőrizd arról a gépről amiről küldesz adatot, böngészőből vagy wget-ből, hogy eléred-e a https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu/ oldalt itt egy OK-t kell kapj vissza. Ha nem éred el akkor hálózati problémád van.

Kedves @renced42 !

Igen, elérem természetesen, OK jön vissza.
A request-eknél ahogy írtam egy stunnel van közbeiktatva, csak arra tudok gyanakodni, hogy akörül nem stimmel valami a szerver oldalon. A topik témáját jelentő üzemzavar utántól van ez a 404-es jelenség. Az a frusztráló, hogy előtte már évek óta ment mind a teszt, mind az éles beküldés. Az éles most is megy gond nélkül, ugyanezzel a struktúrával.

ĂĽdv

A topik témáját jelentő üzemzavar utántól van ez a 404-es jelenség.

Légyszíves küldj IP címet meg időpontot esetleg RequestID-t, bár ha 404-et kapsz vissza nyílván el sem tudod küldeni.
az stunelből kellene valami verbose logot kicsikarni, hogy hol akad el a folymat.

Légyszíves küldj IP címet meg időpontot esetleg RequestID-t, bár ha 404-et kapsz vissza nyílván el sem tudod küldeni.
az stunelből kellene valami verbose logot kicsikarni, hogy hol akad el a folymat.

stunnel.conf vonatkozĂł tartalom:

[nav-https-test]
client = yes
accept = 127.0.0.1:8008
connect = api-test.onlineszamla.nav.gov.hu:443
CAfile = ca-certs.pem
OCSPaia = yes

friss próbálkozás egy queryTaxpayer request-tel, az stunnel log tartalma:

2020.12.02 11:06:25 LOG5[main]: stunnel 5.57 on x64-pc-mingw32-gnu platform
2020.12.02 11:06:25 LOG5[main]: Compiled/running with OpenSSL 1.1.1h 22 Sep 2020
2020.12.02 11:06:25 LOG5[main]: Threading:WIN32 Sockets:SELECT,IPv6 TLS:ENGINE,OCSP,PSK,SNI
2020.12.02 11:06:25 LOG5[main]: Reading configuration from file stunnel.conf
2020.12.02 11:06:25 LOG5[main]: UTF-8 byte order mark detected
2020.12.02 11:06:25 LOG4[main]: Service [nav-https-test] needs authentication to prevent MITM attacks
2020.12.02 11:06:25 LOG5[main]: Configuration successful
2020.12.02 11:06:52 LOG5[0]: Service [nav-https-test] accepted connection from 127.0.0.1:64071
2020.12.02 11:06:52 LOG5[0]: s_connect: connected 84.206.52.71:443
2020.12.02 11:06:52 LOG5[0]: Service [nav-https-test] connected remote server from 192.168.168.76:64072
2020.12.02 11:06:52 LOG5[0]: Connection closed: 1373 byte(s) sent to TLS, 326 byte(s) sent to socket

Kedves @lacih mindenképpen kellene a NAT-olt címetek, mert biztosan nem 192.168.168.76-al jöttök hozzánk.
Még pár dolog TLS és Http protocol verzió ok?, A TLS-nek 1.2-nek kellene lennie.
Ha jó látom ez egy Windowson futtatot cygwin-es környezet, de lehet, hogy tévedek. Mire kell az Stunnel? Ezen keresztül látsz ki a hálózatodból?
Egy Wget-es parancsot ki tudsz adni ezen a csatornán?

Egy Wget-es parancsot ki tudsz adni ezen a csatornán?

Szia!

NAT-olt IP: 78.131.11.206
TLS 1.2

stunnelt azért használunk, mert a szerver, ami küldi a request-et nem tud csak http-t, át kell fordítani https-re

wget és az stunnel debug logjait (teszt, éles) csatoltam, időpontok benne vannak:

wget_log_eles.txt
wget_log_teszt.txt
stunnel_log_teszt.txt
stunnel_log_eles.txt

stunnel láthatóan felveszi a kapcsolatot mindkét esetben, de nem kap választ a tesztnél

Kedves @lacih mindenképpen kellene a NAT-olt címetek, mert biztosan nem 192.168.168.76-al jöttök hozzánk.
Még pár dolog TLS és Http protocol verzió ok?, A TLS-nek 1.2-nek kellene lennie.
Ha jó látom ez egy Windowson futtatot cygwin-es környezet, de lehet, hogy tévedek. Mire kell az Stunnel? Ezen keresztül látsz ki a hálózatodból?
Egy Wget-es parancsot ki tudsz adni ezen a csatornán?

Ăśdv!

Sikerült esetleg valamire jutni ezzel a linkelt log-ok és adatok alapján?

Kedves @lacih kérlek próbálj egy újat.

Kedves @lacih kérlek próbálj egy újat.

Szia!

Linkelem a két friss mai próbálkozás stunnel-es logját.

Ami látszik belőlük, hogy éles rendszerre kiadott request esetén a logban lévő
2020.12.08 11:29:18 LOG7[0]: Compression: null, expansion: null

sor után egy fél perc múlva a socket és minden egyéb lezáródik:
2020.12.08 11:29:48 LOG6[0]: SSL_read: Socket is closed

Ezzel szemben a tesztre kiadott request esetén szintén eljutunk a fenti sorig:
2020.12.08 11:36:32 LOG7[0]: Compression: null, expansion: null

majd ezután se kép, se hang, semmilyen újabb történés. Mintha nem jönne válasz a teszt szervertől többet.
Ez a request oldalán 404-es hibaként jelenik meg.

stunnel_log_eles.txt
stunnel_log_teszt.txt

Kedves @lacih
Látjuk a próbálkozásokat, de valami nem stimmel a küldéssel
Kérlek küldj egy rendes POST-os kérést és küldmeg a pontos URL-t hogy mit hívsz.
Vagy egy printscreent, hogy lássuk :)

Azt nem teljesen értettem, hogy a gép amiről küldötök nem tud https-t.

Kedves @lacih
Látjuk a próbálkozásokat, de valami nem stimmel a küldéssel
Kérlek küldj egy rendes POST-os kérést és küldmeg a pontos URL-t hogy mit hívsz.
Vagy egy printscreent, hogy lássuk :)

Azt nem teljesen értettem, hogy a gép amiről küldötök nem tud https-t.

Kedves @renced42!

Az ERP rendszer szervere, amin tesztelek, http request-et tud kiadni, azért kell az stunnel, hogy azon keresztül https request mehessen a NAV szerverre.

Most indítottam egy queryTaxpayer operációt, stunnel log linkelve.
URL: 127.0.0.1:8008/invoiceService/v2/queryTaxpayer

Az stunnel config vonatkozó részlete:
[nav-https-test]
client = yes
accept = 127.0.0.1:8008
;connect = api.onlineszamla.nav.gov.hu:443
connect = api-test.onlineszamla.nav.gov.hu:443
CAfile = ca-certs.pem
OCSPaia = yes

_Azaz:_
accept = 127.0.0.1:8008
A localhoston (ezen megy az ERP rendszer szervere, ami a NAV-ot megszólítja) a 8008-as porton érkező request-et https-re fordítva küldje tovább

connect = api-test.onlineszamla.nav.gov.hu:443
a NAV teszt szerverére

stunnel_teszt.log

Ez az egész konstrukció 2018 óta megy partnereknél is mind az éles, mind a teszt szerveren. Az élesen most sincs vele semmi baj, a teszt szerveren a novemberi karbantartás óta van a jelenség (404).

Kedves @lacih
Még egy próbát kérlek

Kedves @lacih
Még egy próbát kérlek

Friss próba, ugyanaz az operáció.

stunnel_teszt.log

Kedves @lacih

Kicsit nézegettem az stunel doksikat.

Kérlek a konfighoz add hozzá ezt a sort és próbáld meg

[nav-https-test]

sni = api-test.onlineszamla.nav.gov.hu

Kedves @lacih

Kicsit nézegettem az stunel doksikat.

Kérlek a konfighoz add hozzá ezt a sort és próbáld meg

[nav-https-test]

sni = api-test.onlineszamla.nav.gov.hu

Kedves @renced42!

Kipróbáltam, nincs változás. A linkelt logban is úgy láttam, hogy használ SNI-t.

Kedves @lacih

Na mégegyszer :)

Kedves @lacih

Na mégegyszer :)

No, mi történt? Visszadugtátok a konnektorba? :-)

Kedves @lacih

Persze a srácok szóltak, hogy a kávéfőző volt eddig bedugva, most visszatették a teavíz forralót :)

De félre a tréfával, a probléma az, hogy a host header érték amit küldesz nem jó, hiába van az SNI belőve nálad, mégis 127.0.0.1:8008-at kapunk és ez hibás működés sajnos.

Azért tudtál eddig működni, mert eddig ezt a hibát nem vettük figyelembe az átállás óta viszont már erre is figyelünk.

Ideiglenesen ezt a szabályt most módosítottuk, hogy jó legyen a beküldésed.

Kérlek, hogy ezen dolgozzatok, mert ezt a vizsgálatot neked most az EDU-n kikapcsoltuk, de az élesen a decemberi átállásnál vagy azt követően nagy valószínűséggel be lesz kapcsolva.

Köszi a sok tesztet ezzel valószínűleg pár emberen most segítettünk általad illetve mi is tudunk egy plusz vizsgálnivalót mondani.

Kedves @lacih

Persze a srácok szóltak, hogy a kávéfőző volt eddig bedugva, most visszatették a teavíz forralót :)

De félre a tréfával, a probléma az, hogy a host header érték amit küldesz nem jó, hiába van az SNI belőve nálad, mégis 127.0.0.1:8008-at kapunk és ez hibás működés sajnos.

Azért tudtál eddig működni, mert eddig ezt a hibát nem vettük figyelembe az átállás óta viszont már erre is figyelünk.

Ideiglenesen ezt a szabályt most módosítottuk, hogy jó legyen a beküldésed.

Kérlek, hogy ezen dolgozzatok, mert ezt a vizsgálatot neked most az EDU-n kikapcsoltuk, de az élesen a decemberi átállásnál vagy azt követően nagy valószínűséggel be lesz kapcsolva.

Köszi a sok tesztet ezzel valószínűleg pár emberen most segítettünk általad illetve mi is tudunk egy plusz vizsgálnivalót mondani.

Kedves @renced42 !

Mit kell kĂĽldenem, hogy elfogadja a szerveretek?

Mit kell kĂĽldenem, hogy elfogadja a szerveretek?

api-test.onlineszamla.nav.gov.hu a teszten
api.onlineszamla.nav.gov.hu az élesen

api.onlineszamla.nav.gov.hu

Kedves @renced42!

Jelezz majd kérlek a holnapi nap folyamán, ha rá tudtok nézni megint egy konkrét request-re valamikor, amit beküldök.
Próbáltam módosítani a headert, hogy még az stunnel előtt belekerüljön a host.

api.onlineszamla.nav.gov.hu

Kedves @renced42!

Jelezz majd kérlek a holnapi nap folyamán, ha rá tudtok nézni megint egy konkrét request-re valamikor, amit beküldök.
Próbáltam módosítani a headert, hogy még az stunnel előtt belekerüljön a host.

Kedves @renced42!

Én készen állok egy esetleges vizsgálatra most.

ĂĽdv

Kedves @lacih

Akkor próbálj meg egyet :)

Kedves @lacih

Akkor próbálj meg egyet :)

Friss prĂłba ment 11:48-kor (queryTaxpayer)

Friss prĂłba ment 11:48-kor (queryTaxpayer)

Szia sajnos nem sikerĂĽlt :(

Friss prĂłba ment 11:48-kor (queryTaxpayer)

Szia sajnos nem sikerĂĽlt :(

El tudnád küldeni az egész struktúrát, amit láttok?
[email protected]

Kedves @lacih
Sajnos nem sok mindent tudok kĂĽldeni.
A lényeg hogy a post header-ben van egy host nevű mező (ez most 127.0.0.1:8008) pl mint a content type oda kell bevarázsolni az aip-test.nav.gov.hu értéket.

content-type: text/xml
host: 127.0.0.1:8008

Friss prĂłba ment 11:48-kor (queryTaxpayer)

Szia sajnos nem sikerĂĽlt :(

12:58-kor ment egy Ăşjabb prĂłba (queryTaxpayer)

Kedves @lacih

Ez szemmel láthatóan jobb lett:

host: api-test.onlineszamla.nav.gov.hu

Kedves @lacih

Ez szemmel láthatóan jobb lett:

host: api-test.onlineszamla.nav.gov.hu

Akkor esetleg kipróbálhatnánk, hogy ideiglenesen visszakapcsoljátok a szigorítást és úgy próbálok kiadni egy request-et, ha nem nagy gebasz.

Kedves @lacih

Visszakapcsoltuk a V2-n, próbáld meg.

Kedves @lacih

Visszakapcsoltuk a V2-n, próbáld meg.

Kedves @renced42!

Kipróbáltam, működik a dolog a megszorítással is. Hálás köszönet a segítségért és a kitartó türelemért! :-D

ĂĽdv

Kedves @lacih
Nincs mit, szívesen 👍
A megoldást megosztanád velünk ha nem titkos? :)

Kedves @lacih
Nincs mit, szívesen 👍
A megoldást megosztanád velünk ha nem titkos? :)

Persze.
A szerverünkben a HTTP request-et előállító metódus az eredeti URL-ből határozta meg a host-ot, ezért láttátok azt, amit.
Ide kellett egy config lehetőség, hogy azzal megmondjuk, mi a valódi host. Ha ez meg van adva, akkor kicseréli az első lépésben meghatározott host-ot a valódira.
Maga az stunnel és az SNI megadása nem játszott szerepet a problémában.

Kedves @renced42!

Tettem egy próbát a teszten a V3 csatornán is, ott most Internal Server Error (500) üzenet jön. Erről tudsz esetleg valamit?

Kedves @lacih
Igen nem jó a passwordhash crypto a kérésben. Még az SHA2-512-t kell megadni.

Kedves @lacih
Igen nem jó a passwordhash crypto a kérésben. Még az SHA2-512-t kell megadni.

Kedves @renced42!

Oh, értem. Esetleg van hozzávetőleges infó, hogy mikor lépnek életbe a friss sémaváltozások?

Oh, értem. Esetleg van hozzávetőleges infó, hogy mikor lépnek életbe a friss sémaváltozások?
Reményeim szerint a hétvége felé.

Oh, értem. Esetleg van hozzávetőleges infó, hogy mikor lépnek életbe a friss sémaváltozások?
Reményeim szerint a hétvége felé.

Rendben, köszönöm szépen!
ĂĽdv

Sziasztok!

Itt van még kérdés? A séma elérhető teszt környezeten.

Ăśdv

Was this page helpful?
0 / 5 - 0 ratings