Online-invoice: Rabat számlák kezelése

Created on 6 Jan 2021  Â·  3Comments  Â·  Source: nav-gov-hu/Online-Invoice

Sziasztok,

A problémám a következő: RABAT számla esetén nem tudunk közvetlenül hivatkozni egy számlára, hiszen a RABAT például egy egész éves forgalom után adott jóváírás. Nincs előzménye, így ha készül egy ilyen számla, annak az összege negatív, tehát érkezik a warning üzenet, miszerint negatív összegű számla összege nem lehet negatív.

Tudtok abban segíteni nekem, hogy erre milyen megoldást választottatok? Hogyan tudjátok kezelni az ilyen típusú számlákat?

Köszi,
Andi

question

All 3 comments

Négy fajta megoldásra emlékszem az ügyfeleinknél az éves forgalom jutalmazására:

  • a partnerrel leszámláztatják quasi jutalĂ©kkĂ©nt Ă©s kifizetik
  • sávos árlistát használnak
  • egy megfelelĹ‘ összegű számlán jĂłváírják
  • más juttatási formában (pl. vásárlási utalvány) kifizetik

@DrotosTot , köszi a gyors válaszod:-)
Mi a 3. lépésre tennénk a voksunkat, csak ha már annyira szabálykövetőek vagyunk, leszünk, ez sem ''annyira'' szabályos.

@DrotosTot Az 5. megoldás az lenne, ha végre elengednénk ezt a hülye WARN-t és megszűnne ;)

Was this page helpful?
0 / 5 - 0 ratings