Sziasztok,
Jelenleg több mint 300 ĂĽgyfelĂĽnknek önszámlát állĂtunk ki Ă©s ezt csak Ăşgy tudjuk lejelenteni, ha az ĂĽgyfelek technikai azonosĂtĂłját bekĂ©rjĂĽk. Jelenlegi tapasztalatok alapján nagyon gyakran eleve rosszul adják meg az ĂĽgyfelek ezeket az azonosĂtĂłkat. Most Ăşj rendszert Ă©pĂtĂĽnk ki, van rá mĂłd, hogy amikor megadják nekĂĽnk ezeket, egy teszt számlával elkĂĽldve a NAV teszt vagy live rendszerĂ©ben validáljuk ezeket (egy ĂĽgyfĂ©l megadott technikai azonosĂtĂłját) regisztráciĂłkor ?
Köszönöm szépen előre is!
We operate with 300 + clients who we issue 'self bill' invoices for. In order to report these invoices in RTIR, we need to ask and store their 4 Technical ID credentials (Technical ID,pw and 2 xml keys) in our system (SAP). We have experience that from the newly registered almost 40% fails as they are incorrectly given to us in the first place, but currently we only see that as an error during the first LIVE invoice submission (after receiving the error message). We are currently building a new system, where if pssible we would like to build a test scenario, when upon registration at our system, we would send the 4 credentails asap to a TEST environment to the NAV test system and receive a validation asap whether the credentails are correct or not. Is this possible? Any recommendations?
Szerintem ha csak egy token kérést csinálsz, és az sikeresen megtörténik, akkor már jók az adatok. Persze ezt is az éles rendszerben, mert a teszt rendszerben nem érvényesek az éles rendszerhez készült technikai felhasználó adatai.
Szia @boriszelenyi !
Ahogy elĹ‘ttem emlĂtettetĂ©k az valĂłban fontos, hogy a kĂ©t rendszer felhasználĂłi nem azonosak, Ăgy kĂĽlön kezelendĹ‘.
Egy token kĂ©rĂ©ssel 3 adat helyessĂ©gĂ©t valĂłban tudod ellenĹ‘rizni, viszont a cserekulcs Ă©rvĂ©nyessĂ©gĂ©t csak számla vagy technikai Ă©rvĂ©nytelenĂtĂ©s bekĂĽldĂ©sĂ©vel tudod validálni, huiszen ezeknĂ©l kell felhasználnod Ă©s dekĂłdolnod a kapott tokent.
Ăśdv
cserekulcs Ă©rvĂ©nyessĂ©gĂ©t csak számla vagy technikai Ă©rvĂ©nytelenĂtĂ©s bekĂĽldĂ©sĂ©vel tudod validálni
Ha tudja dekódolni akkor helyes, ahhoz szerintem nem kell számlát beküldeni :)
Sziasztok!
Itt van még kérdés?
Ăśdv
Nincs, köszönöm a választ!