A kĂ©rĂ©s azonosĂtĂłknak adĂłzĂłnkĂ©nt egyedinek kell lenni. Nem lenne elĂ©g felhasználĂłnkĂ©nt?
Olyan működés esetén ha partnerünk több telephelyről számláz azonos adószámmal, a számlaszámok egyediségét nyilván meg kell oldani. Hasonló módon kell gondoskodni erről a requestId esetén is, vagy az is megfelel ha két technikai felhasználót regisztrálunk a két munkaállomásnak?
Szia @Amn3s1a2018 !
Az requestId egyediség adózónként értendő, tehát a requestId-nál is gondoskodni kell erről.
Ăśdv
Szia, köszönöm, közben kipróbáltuk és ugyanerre jutottunk. Vannak félelmeim, mivel most teljesen különböző szoftverek is kapcsolódhatnak azonos adószám nevében. Ha valamilyen okból mégis ütközés van, az milyen problémát okozhat? Ha az interfész visszadobja a kérést, hogy már felhasznált requestId amivel próbálkoztunk, újra tudjuk küldeni... Csak vannak féleleim na :)
Szia @Amn3s1a2018 !
Ilyenkor REQUEST_ID_NOT_UNIQUE ERROR-t fogsz kapni, tehát sikertelen a beküldés.
Ha pl. random generálod az ID-t akkor feltehetőleg a következő beküldésnél már jó lesz.
Jobb félni, mint megijedni :)
Ăśdv
Adott telepĂtĂ©s prefixsze Ă©s timestamp microtime-mal egĂ©szen egyedivĂ© válik. Mi legalább is Ăgy csináljuk.
Köszi, ha ez Ăgy definiálva van, nekem megfelel, ezzel egyĂĽtt le is csukom.
Olyasmire gondoltam, hogy két független kliens egyszerre ugyanazzal az Idvel küld vmi, a két végpont még nem tud róla, és utána belül lesz vmi fura konfliktus.