Van egy számlám pl. egy tĂ©tellel, ami helyisĂ©gbĂ©rleti dĂj 20.000 Ft.
Saját számlázĂł rendszerrel elkĂ©szĂtettem, Ă©s bekĂĽldöm az eredeti számlát.
Ezek után Ă©rtesĂt a vevĹ‘, hogy megváltozott az adĂłszámla.
KiállĂtom a mĂłdosĂtĂł számlát, ahol az összeg nem változott, tehát egy -20.000 Ă©s egy +20.000 tĂ©tel szerepel rajta, Ă©s termĂ©szetesen már az Ăşj adĂłszámmal van kiállĂtva.
A különbözetről kellene adatot küldenem, de az 0. Ha üresen küldöm be az invoiceLines-t, akkor hibaüzenetet kapok vissza.
Milyen adatokat kell az adatszolgáltatásnak tartalmaznia ahhoz, hogy sikeres legyen?
Szia @bvica !
Azt pontosan nem értem, hogy miért kell a -20000 és +20000 tétel.
Szerintem be tudod Ăşgy kĂĽldeni, hogy nem szerepeltetsz invoiceLine-t, hiszen az nem kötelezĹ‘ mĂłdosĂtĂł számlánál.
MĂłdosĂtĂł számlánál ilyen esetben az invoiceSummary.t viszont meg kell adni kötelezĹ‘en, ahol ugye 0 Ă©rtĂ©kek fognak szerepelni.
Pontosan milyen hiabüzenetet kaptál?
Ăśdv
HellĂł!
Az xml-ben ez szerepel:
19:27:40,358 INFO [stdout] (EJB default - 3) <invoiceDetail>
19:27:40,358 INFO [stdout] (EJB default - 3) <invoiceCategory>NORMAL</invoiceCategory>
19:27:40,358 INFO [stdout] (EJB default - 3) <invoiceDeliveryDate>2020-07-03</invoiceDeliveryDate>
19:27:40,358 INFO [stdout] (EJB default - 3) <currencyCode>HUF</currencyCode>
19:27:40,358 INFO [stdout] (EJB default - 3) <exchangeRate>1.0</exchangeRate>
19:27:40,358 INFO [stdout] (EJB default - 3) <paymentDate>2020-07-03</paymentDate>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <invoiceAppearance>PAPER</invoiceAppearance>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) </invoiceDetail>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) </invoiceHead>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <invoiceLines/>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <invoiceSummary>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <summaryNormal>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <summaryByVatRate>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <vatRate>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) <vatPercentage>0.27</vatPercentage>
19:27:40,359 INFO [stdout] (EJB default - 3) </vatRate>
És ilyen hibaüzenetet kapok:
<processingResults><processingResult><index>1</index><invoiceStatus>ABORTED</invoiceStatus><technicalValidationMessages><validationResultCode>ERROR</validationResultCode><validationErrorCode>SCHEMA_VIOLATION</validationErrorCode><message>XML contains on line: [54] and column: [28] error: [cvc-complex-type.2.4.b: The content of element ''invoiceLines'' is not complete. One of ''{"http://schemas.nav.gov.hu/OSA/2.0/data":line}'' is expected.]</message></technicalValidationMessages><technicalValidationMessages><validationResultCode>ERROR</validationResultCode><validationErrorCode>SCHEMA_VIOLATION</validationErrorCode><message>Xml validation failed</message></technicalValidationMessages>
Elég lenne akkor, ha nem szerepelne az xml-ben az <invoiceLines/> ?
Köszönöm a segĂtsĂ©get!
Szerintem az empty tag sem kell oda, mert ha van akkor már feltételezi, hogy az szabályos.
Első körben én is azzal próbálkoznék, hogy meg sem képzed az invoiceLines csomópontot.
PrĂłbáld meg kĂ©rlek Ăgy.
Köszi
Működik, köszönöm mégegyszer :)