Online-invoice: A Magyar Telekom Nyrt.-re nem vonatkozik a 4 napos számla jelentési határídö?

Created on 14 Nov 2020  Â·  7Comments  Â·  Source: nav-gov-hu/Online-Invoice

A nekünk küldött Magyar Telekom havi számlán a kiállítás dátuma:
2020.11.05

A számla lejelentés dátuma (InsDate): 2020-11-12

Ez ugye több mint 4 nap.

Ez így szabályos, ha nagy mennyiségű számlát kell feladni és a feladások nem férnek bele a 4 napba?

question

All 7 comments

Számlatömbbel számláztak? Kizárólag a nyomdai úton előállított számlára van 4 nap türelmi idő.
Ha számlázó programmal számláztak, akkor haladéktalanul kell adatot szolgáltatniuk, kivéve, ha igazolják, hogy rajtuk kívülálló ok miatt nem voltak képesek. Pl. nem volt internetjük, és a bizonyítékokat elő kell tárniuk.
Az internetre is csak akkor hivatkozhatnak, ha nem nekik felróható, pl. másik szolgáltató biztosítja az internet elérést a részükre, ami a Telekom esetében érdekes lenne.

Igazad van. A 4 nap csak a kézi számlákra vonatkozik.
A számlázó programnál mennyi lehet az "elfogadott" türelmi idő?

@celeburdi 24 Ăłra

Kedves @celeburdi

Ez nem fejlesztői kérdés kérlek zárd az issuet.
Köszönöm szépen!

Igaza van @renced42 -nek, az, hogy ki mit tehet meg a jogszabályok ellenére, és azt miért tűrik meg az nem fejlesztői kérdés.

Igaza van @renced42 -nek, az, hogy ki mit tehet meg a jogszabályok ellenére, és azt miért tűrik meg az nem fejlesztői kérdés.

Még az sem biztos, hogy tűrik.

Konkrét adózónak esetleges adatszolgáltatási hiányosságaira, problémáira nem fogunk válaszolni, véleményt nyilvánítani. Amennyiben felmerül az adóhivatali oldalon bármilyen adatszolgáltatási aggály bármely adózóval kapcsolatban, azt közvetlenül az adózóval beszéljük meg, nem pedig fórumon keresztül.

Was this page helpful?
0 / 5 - 0 ratings