A nekĂĽnk kĂĽldött Magyar Telekom havi számlán a kiállĂtás dátuma:
2020.11.05
A számla lejelentés dátuma (InsDate): 2020-11-12
Ez ugye több mint 4 nap.
Ez Ăgy szabályos, ha nagy mennyisĂ©gű számlát kell feladni Ă©s a feladások nem fĂ©rnek bele a 4 napba?
Számlatömbbel számláztak? KizárĂłlag a nyomdai Ăşton előállĂtott számlára van 4 nap tĂĽrelmi idĹ‘.
Ha számlázĂł programmal számláztak, akkor haladĂ©ktalanul kell adatot szolgáltatniuk, kivĂ©ve, ha igazolják, hogy rajtuk kĂvĂĽlállĂł ok miatt nem voltak kĂ©pesek. Pl. nem volt internetjĂĽk, Ă©s a bizonyĂtĂ©kokat elĹ‘ kell tárniuk.
Az internetre is csak akkor hivatkozhatnak, ha nem nekik felrĂłhatĂł, pl. másik szolgáltatĂł biztosĂtja az internet elĂ©rĂ©st a rĂ©szĂĽkre, ami a Telekom esetĂ©ben Ă©rdekes lenne.
Igazad van. A 4 nap csak a kézi számlákra vonatkozik.
A számlázó programnál mennyi lehet az "elfogadott" türelmi idő?
@celeburdi 24 Ăłra
Kedves @celeburdi
Ez nem fejlesztői kérdés kérlek zárd az issuet.
Köszönöm szépen!
Igaza van @renced42 -nek, az, hogy ki mit tehet meg a jogszabályok ellenére, és azt miért tűrik meg az nem fejlesztői kérdés.
Igaza van @renced42 -nek, az, hogy ki mit tehet meg a jogszabályok ellenére, és azt miért tűrik meg az nem fejlesztői kérdés.
Még az sem biztos, hogy tűrik.
KonkrĂ©t adĂłzĂłnak esetleges adatszolgáltatási hiányosságaira, problĂ©máira nem fogunk válaszolni, vĂ©lemĂ©nyt nyilvánĂtani. Amennyiben felmerĂĽl az adĂłhivatali oldalon bármilyen adatszolgáltatási aggály bármely adĂłzĂłval kapcsolatban, azt közvetlenĂĽl az adĂłzĂłval beszĂ©ljĂĽk meg, nem pedig fĂłrumon keresztĂĽl.