Azt jelzi a rendszer hogy nincsen ilyen adószám ???
De van.
Most mi legyen az Ügyfél nem tud számlázni.
Szia @Charcsi !
Nem Ă©rtem a problĂ©mádat. Illetve Ă©rtem, de azt nem hogy ezzel mi most mit kezdjĂĽnk. KĂ©rlek pontosĂtsd, hogy mit szeretnĂ©l!
Szia
Az a gondom hogy az ĂĽgyfĂ©l nem tud partnert rögzĂteni. Mert azt a választ adjuk a rendszerben hogy nem jĂł az adĂłszám.
Az adószámot a NAV rendszerén keresztül kérjük le, hogy biztosan fel tudjon menni a számla. Az adószám lekérdezés meg azt mondja hogy nem jó az adószám.
22 csapdája.
Vegyük le ezt az erős ellenőrzést, és menjen a számla majd fenn akad a számla beküldésnél?
Mi a tanács?
Illetve Mit szeretnék?
Egy választ arra hogy hagyatkozhatom a NAV adószámlekérdezésre vagy sem?
Ugyanezt a jelensĂ©get tapasztaljuk mi is egy másik adĂłszámmal 27943816-2-13. A nav.gov.hu adatbázislekĂ©rdezĂ©s szerint viszont lĂ©tezik 2020.05.26-tĂłl, a NAV Online produktĂv rendszer szerint viszont nem valĂłs.
Utánakérdezek. Azt viszont nem tudom miért vélelmezi mindenki, hogy a vevői adószámnak validnak kell lennie ahhoz hogy befogadjuk. Egy WARN van rá, nem ERROR. Teljesen valid eset, hogy olyan adózónak kell kibocsátanod számlát, aki már nem létezik.
Minket Nem érdekel de a Felhasználók Folyamatosan befeszülnek hogy warningot kapnak, és biztos nem ment fel.
Volt olyan esetem hogy perrel fenyegetőzött a felhasználó. (Ezzel nem tudok mit kezden, megváltunk egymástól.)
Szóval akkor nem gond ha nem teljesen Valid az adószám?
Ok köszi a választ.
Én számla kiállĂtást nem szakĂtanĂ©k meg azĂ©rt, mert a vevĹ‘ által bediktált adĂłszám nem valid.
A WARN jogos Ă©rte, de ezen fájjon a vevĹ‘ feje, mert ha nem az Ĺ‘ adĂłszáma van a számlán, akkor nem gyakorolhat adĂłlevonási jogot. És kĂ©rheti a számla kiállĂtĂłtĂłl a számla mĂłdosĂtását.
Én csak arra figyelnĂ©k szoftveresen, hogy adjak ĂĽzenetet, ha a levonhatĂł számlák közĂ© olyan bizonylat kerĂĽlt be amelynek nem valid a belföldi adĂłszáma. De a döntĂ©st ekkor is a felhasználĂłra bĂznám.
@Macskafarka
Ez lesz. :)