Mi értelme van az INCORRECT_LINE_DATA_UOM warnnak?
Miért kell az türelmi időszak lejárta előtt 1 héttel bekapcsolni egy olyan warnt, aminek szerintem egyáltalán nincs létjogosultsága?
Az éles rendszerbe is bekerül a mai karbantartás során?
Ha igen akkor holnap sok-sok program felhasználĂłi tĂzezrĂ©vel kapják majd a figyelmeztetĂ©seket!
igen, köszönjük a NAV-nak ezt a szép ajándékot
Nálunk is tesztelték a kollégák, szintén érintettek vagyunk.
A fix megvan rá, de lehetetlensĂ©g egy nap alatt szĂ©tterĂteni azt az ĂĽgyfĂ©lkörön.
EmlĂ©keink szerint a dokumentáciĂłban korábban nem szerepelt, hogy ilyen esetben nem kerĂĽlhet töltĂ©sre ez az adat, Ăgy mi is azt gondoltuk, hogy plusz informáciĂł a befogadĂł/feldolgozĂł oldalnak, ha látja azt az adatot is, ami a számlakĂ©pen szerepel, Ăgy mindig töltöttĂĽk a UNIT_OF_MEASURE-t.
Nekünk a többi, új WARN-hoz is kellene némi magyarázat, hogy legalább az összefüggést megértsük.
API doksi régi, itt a Github-on pedig 404 az aktuális verzió.
Sziasztok!
Az interfész dokumentáció elérhető https://onlineszamla.nav.gov.hu/api/files/container/download/Online_Szamla_interfesz%20specifikacio_HU_v3.0.pdf
és
https://github.com/nav-gov-hu/Online-Invoice/blob/master/docs/API%20docs/hu/Online_Szamla_interfesz%20specifikacio_HU_v3.0.pdf
helyeken is.
A WARN indokoltságáról @NTCA-tax nyilatkozik szakmai oldalról.
Ăśdv
@NTCA-supporter : a dokumentáciĂł rĂ©szben ok, Ă©n a következĹ‘ warnokrĂłl nem találtam benne leĂrás (kettĹ‘rĹ‘l emlĂtĂ©s sincs, a többi olyan szinten van megemlĂtve, hogy a 3.0-ban jelent meg, de nincs kifejtve, hogy mirĹ‘l szĂłl):
INCORRECT_HEAD_DATA_SUPPLIER_GROUPMEMBER_TAXPAYERID
INCORRECT_LINE_DATA_VAT_OUT_OF_SCOPE_NORMAL
INCORRECT_LINE_DATA_VAT_EXEMPTION_NORMAL
INCORRECT_LINE_DATA_VAT_DOMESTIC_REVERSE_CHARGE_NORMAL
INCORRECT_LINE_DATA_VAT_DOMESTIC_REVERSE_CHARGE
INCORRECT_LINE_DATA_MARGIN_SCHEME_INDICATOR_NORMAL
INCORRECT_SUMMARY_DATA_VAT_DOMESTIC_REVERSE_CHARGE_NORMAL
INCORRECT_SUMMARY_CALCULATION_VAT_MARGIN_SCHEME_INDICATOR_SUMMARY_SIMPLIFIED
INCORRECT_SUMMARY_CALCULATION_VAT_AMOUNT_MISMATCH_SUMMARY_SIMPLIFIED
A WARN indokoltságáról @NTCA-tax nyilatkozik szakmai oldalról.
Ăśdv
Nagyon kĂváncsi vagyok mivel lehet megindokolni egy totálisan indokolatlan warnt!
A dokumentáciĂłban most is benne van, hogy amikor be lett vezetve a unitOfMeasure egysĂ©gesĂtĂ©se, akkor nem tilos a saját mennyisĂ©gi egysĂ©g feltĂĽntetĂ©se OWN-tĂłl eltĂ©rĹ‘ esetben sem (5.2. 7)).
Több fejlesztővel is egyeztetve, semmi okát nem látjuk annak, hogy erre figyelmeztetést kellene adni!
Nagyon kĂváncsi vagyok mivel lehet megindokolni egy totálisan indokolatlan warnt!
Kedves @sysati
Ha valamivel nem értesz egyet akkor kérlek, hogy jelezd kifejtve a véleményed.
Elolvassuk megnézzük és megvitatjuk, közösen, de az hogy valamiről kijelented, hogy totálisan értelmetlen az kevés,
Köszi!
@NTCA-supporter , @NTCA-tax , @renced42, nem a WARN-ok lĂ©tjogosultság problĂ©ma, hanem az hogyha ezek mind kikerĂĽlnek a ma este tervezet Ă©les frissĂtĂ©ssel. 1 napos határidĹ‘ az tiszta Ĺ‘rĂĽlet. Van elkĂ©pzelĂ©setek arrĂłl hogy ez milyen support-ot von maga után egy kvázi azonnali változtatás? Hol marad az idĹ‘ a felkĂ©szĂĽlĂ©sre?
Nagyon kĂváncsi vagyok mivel lehet megindokolni egy totálisan indokolatlan warnt!
Kedves @sysati
Ha valamivel nem értesz egyet akkor kérlek, hogy jelezd kifejtve a véleményed.
Elolvassuk megnézzük és megvitatjuk, közösen, de az hogy valamiről kijelented, hogy totálisan értelmetlen az kevés,Köszi!
FordĂtsunk meg a kĂ©rdĂ©st. MiĂ©rt van ez a warn?
@renced42 : annyit vegyetek figyelembe, hogy a mi ĂĽgyfĂ©lkörĂĽnkben pl. ez a warn gyakorlatilag minden bekĂĽldött számlán megjelenik holnaptĂłl, ahol a mĂ©rtĂ©kegysĂ©g be van sorolva NAV-os kĂłddal. Márpedig 99%ban be van. De gyanĂtom, hogy aki itt jelezte, hogy ez problĂ©ma, annál mind ez az arány, hiszen Ti is azt kommunikáltátok anno, hogy az enumban megadott mĂ©rtĂ©kegysĂ©gek gyakorlatilag lefedik a bekĂĽldött adatokat, ezĂ©rt is Ăgy határoztátok meg Ĺ‘ket.
Mi minden warnrĂłl Ă©rtesĂtjĂĽk az ĂĽgyfelet. Holnap reggel azzal fognak szembesĂĽlni, hogy minden kiállĂtott számla után jön az Ă©rtesĂtĂ©s, hogy "gond van" az adatszolgáltatással. Hiába kĂ©szĂĽl már a levĂ©l, amiben megprĂłbáljuk felkĂ©szĂteni Ĺ‘ket, amiben az elkĂ©szĂĽlt patch telepĂtĂ©sĂ©re biztatjuk Ĺ‘ket, ezt a levelet egy rĂ©szĂĽk nem fogja holnap reggelig olvasni, másik rĂ©szĂĽk nem fogja tudni elvĂ©gezni a patch telepĂtĂ©st számtalan okbĂłl kifolyĂłlag Ă©s mindennek az lesz a következmĂ©nye, hogy az ĂĽgyfĂ©lszolgálatot fogják bombázni telefonokkal, hogy most mi van, "elromlott a program"?
Ez az utolsó érvényes dokumentációbol van kiollózva:
NAV Online Számla rendszer 186. oldal
7) A számlasorban bevezetĂ©sre kerĂĽlt egy saját mennyisĂ©gi egysĂ©g tĂpus. Ezt akkor szĂĽksĂ©ges használni, ha a számlán szereplĹ‘ mennyisĂ©gi egysĂ©g nem sorolhatĂł be a unitOfMeasure elem Ă©rtĂ©klistájában szereplĹ‘ mennyisĂ©gi egysĂ©gek egyikĂ©be sem, Ăgy a unitOfMeasure elemben "OWN" Ă©rtĂ©k szerepel. Ha a kanonikus mennyisĂ©gi egysĂ©g Ă©rtĂ©ke OWN, Ă©s a saját mennyisĂ©gi egysĂ©g nincs megadva, akkor a rendszer egy WARN-ĂĽzenetet ad vissza. Nem tilos a saját mennyisĂ©gi egysĂ©g feltĂĽntetĂ©se akkor sem, ha a unitOfMeasure elemben "OWN"-tĂłl kĂĽlönbözĹ‘ Ă©rtĂ©k szerepel.
Kedves @omachtandras, @EPluribusUnum, @sysati
Köszönjük a jelzést és a kifejtést, megvizsgáljuk a problémát.
renced42: Én is kĂ©rlek benneteked, hogy ezt a WARN-t semmikĂ©ppen ne telepĂtsĂ©tek az Ă©les rendszerbe, mert az összes(!) ĂĽgyfelĂĽnk, összes(!) számláját Ă©rinti. A program a dokumentáciĂłnak megfelelĹ‘en működik, vagyis: " Nem tilos a saját
mennyiségi egység feltüntetése akkor sem, ha a unitOfMeasure elemben "OWN"-tól
különböző érték szerepel."
A WARN tehát ez esetben egyértelműen BUG a részetekről és sürgős megoldást várunk!
A mezĹ‘ lĂ©nyegege ugyanis pont az volt, hogy ne veszĂtsĂĽk el a számlán lĂ©vĹ‘ eredeti mennyisĂ©gi egysĂ©get Ă©s ez bekerĂĽljön az adatszolgáltatásba Ă©s ne vesszen el a DARAB=PIECE konvertálás közben, Ăgy lehet tudni, hogy db, darab, pc, piece vagy bármi más volt eredetileg. Ez FONTOS!!!
Sziasztok!
EgyeztettĂĽnk, kikapcsoljuk ezt a WARN-t. AmĂg ez kikerĂĽl teszt környezetig, addig nem Ă©lesĂtjĂĽk a 3.5 verziĂłt.
Ez várhatĂłan jövĹ‘ hĂ©t elejĂ©n törtĂ©nik meg, Ăgy az Ă©lesĂtĂ©s is jövĹ‘ hĂ©tre tolĂłdik (a már kikapcsolt állapottal).
Amiket @omachtandras emlĂtett hiányos warn leĂrásokat, valĂłban pĂłtolandĂł, ezt ma/holnap megtesszĂĽk.
Köszönjük a megértést.
AmĂg teszt rendszeren ez az állapot van, addig maradjon nyitva az issue, hogy emiatt senki ne nyisson Ăşjat.
Ăśdv
@NTCA-supporter : köszönöm az ügyfeleink nevében is!
Azért az a kérdés felmerül, hogy
A következĹ‘ frissĂtĂ©sben "mĂ©g kikapcsoljuk" ezt a WARN-t, de hosszutávon ez az irányvonal, Ă©s csak haladĂ©kot kaptunk 1 nap helyett ($nextversion) nap lesz. Tehát mehet a fejlesztĂ©s Ă©s frissĂtĂ©s...
VAGY
Megszületett a döntés, hogy kivezetésre kerül ez a WARN és érvényben marad a dokumentáció azon pontja, hogy meg szabad adni a számlán lévő saját mennyiségi egységet is nem OWN esetben. És nem kell ehhez hozzányúlni.
VAGY
még ez sem tiszta...
Jogos, engedd meg, hogy tőled idézzek :)
Megszületett a döntés, hogy kivezetésre kerül ez a WARN és érvényben marad a dokumentáció azon pontja, hogy meg szabad adni a számlán lévő saját mennyiségi egységet is nem OWN esetben.
A WARN-t kiszedjük a dokumentációból is hamarosan.
Ăśdv
NTCA-supporter köszönjük.
A fejlesztĹ‘i naplĂłban 2019/6 A fejlesztĹ‘ válaszol vol 2. (2019.02.06) annak idejĂ©n volt errĹ‘l egy rĂ©szletes post, mert a unitOfMeasure törzsesĂtĂ©se akkor nagy port kavart az 1.1-ben. EzĂ©rt is volt meglepĹ‘ ez a WARN, mert ezt már tisztáztuk akkor, hogy a unitOfMeasureOwn mire is valĂł.
"1) Kezdem a legforrĂłbb tĂ©mával: átbeszĂ©ltĂĽk Ă©s megvitattuk a mennyisĂ©g egysĂ©gek kezelĂ©sĂ©nek lehetĹ‘sĂ©geit. Figyelemmel arra, hogy látunk olyan megoldást, amely mindkĂ©t oldal megelĂ©gedĂ©sĂ©re szolgálhat, Ăşgy döntöttĂĽnk hogy adunk ki rendkĂvĂĽli verziĂłt, amelyben eltöröljĂĽk a unitOfMeasureOwn tag megadhatĂłságát szabályozĂł INVALID_UNIT_OF_MEASURE_OWN validáciĂłt. Mindez azt jelenti, hogy a verziĂłváltást követĹ‘en a unitOfMeasure tag kitöltĂ©se továbbra is kötelezĹ‘ marad lineExpressionIndicator = true esetĂ©ben, azonban tetszĹ‘legesen eldönthetĹ‘ lesz, hogy a unitOfMeasureOwn ez mellett megadásra kerĂĽl-e, a kettĹ‘ közötti XOR megszűnik. Ennek megfelelĹ‘en a unitOfMeasure átalakul egyfajta kanonikus mennyisĂ©gi egysĂ©ggĂ©, mĂg a unitOfMeasureOwn megtarthatĂł egy literális mennyisĂ©gi egysĂ©gnek. A unitOfMeasureOwn tagban megadhatĂł az a mennyisĂ©gi egysĂ©g olyan alakban, ami Ă©s ahogy a kiállĂtott számlán szerepel. A validáciĂł eltörlĂ©sĂ©vel párhuzamosan behozunk egy Ăşj WARN ĂĽzenetet (INCORRECT_LINE_DATA_UOM_INCOMPLETE), ami unitOfMeasure = OWN esetĂ©n figyelmeztet, ha a unitOfMeasureOwn tag nincs megadva."
Köszönjük a gyors belátásokat és hogy nem kerül ki a WARN az élesbe!
@omachtandras frissĂtettem a dokumentáciĂłt mindenhol.
Ăśdv
@omachtandras frissĂtettem a dokumentáciĂłt mindenhol.
Ăśdv
Szuper, köszönjük, nézzük!
Sziasztok!
A INCORRECT_LINE_DATA_UOM WARN kikapcsolás kikerült teszt környezetre.
Kérlek zárjátok az issuet, ha nincs több kérdés.
Ăśdv
Most helpful comment
Sziasztok!
EgyeztettĂĽnk, kikapcsoljuk ezt a WARN-t. AmĂg ez kikerĂĽl teszt környezetig, addig nem Ă©lesĂtjĂĽk a 3.5 verziĂłt.
Ez várhatĂłan jövĹ‘ hĂ©t elejĂ©n törtĂ©nik meg, Ăgy az Ă©lesĂtĂ©s is jövĹ‘ hĂ©tre tolĂłdik (a már kikapcsolt állapottal).
Amiket @omachtandras emlĂtett hiányos warn leĂrásokat, valĂłban pĂłtolandĂł, ezt ma/holnap megtesszĂĽk.
Köszönjük a megértést.
AmĂg teszt rendszeren ez az állapot van, addig maradjon nyitva az issue, hogy emiatt senki ne nyisson Ăşjat.
Ăśdv