Sziasztok!
Egy kis vitĂĄba keveredtem a FejlesztĆnkkel, kĂ©rlek, segĂtsetek, kinek van igaza. :-)
SzĂĄmlĂĄink jelentĆs rĂ©sze gyƱjtĆszĂĄmla (ĂFA-törvĂ©ny 164.§). Egy adott gyƱjtĆszĂĄmla szĂĄllĂtĂłlevelekbĆl kĂ©szĂŒl, mely szĂĄllĂtĂłlevelek mögött önĂĄllĂł, fĂŒggetlen teljesĂtĂ©sek vannak, tehĂĄt nem folyamatos, nem idĆszakos teljesĂtĂ©srĆl beszĂ©lĂŒnk, nem ĂFA-törvĂ©ny 58.§.
FejlesztĆnk a gyƱjtĆszĂĄmla alapjĂĄt kĂ©pezĆ legrĂ©gebbi, illetve legĂșjabb szĂĄllĂtĂłlevĂ©l dĂĄtumĂĄval beteszi XML-be az invoiceDeliveryPeriodStart, illetve invoiceDeliveryPeriodEnd elemeket.
VĂ©lemĂ©nyem szerint ez hiba (illetve valĂłtlan adat), Ćszerinte nem. Szerintem, ha ez a kĂ©t elem bekerĂŒl, akkor egyĂ©rtelmƱ, hogy adott szĂĄmla idĆszakos teljesĂtĂ©sƱ, azaz ĂFA-törvĂ©ny 58.§, tehĂĄt periodicalSettlement=true.
Mert ugye a periodicalSettlement=true az egyĂ©rtelmƱen ĂFA-törvĂ©ny 58.§? (AmĂșgy a periodicalSettlement elemet nem teszi be FejlesztĆnk az XML-be.)
Kinek van igaza?
Tudom, nem tehetitek kötelezĆvĂ© ezeket az elemeket, de abban az esetben, ha nekem van igazam, (Ă©s mindhĂĄrom elem kizĂĄrĂłlag ĂFA-törvĂ©ny 58.§,) arra sincs lehetĆsĂ©g, hogy invoiceDeliveryPeriodStart, illetve invoiceDeliveryPeriodEnd csak periodicalSettlement=true esetĂ©n kerĂŒlhessen be?
Köszönöm!
Kedves @FerencKrisztina! Szerintem Neked van igazad, Ă©s nagyon jĂłl le is vezetted ezt. Egzaktan ugyan nincs kimondva a jogszabĂĄlyban az, hogy egymĂĄst kizĂĄrja a gyƱjtĆszĂĄmla Ă©s a hatĂĄrozott idĆszakonkĂ©nti elszĂĄmolĂĄs, de több jelbĆl is erre lehet következtetni.
Az ĂĄfa tv. 58.§ (1) bek.-ben szereplĆ idĆszaki elszĂĄmolĂĄs a "teljesĂtĂ©s" napjĂĄt hatĂĄrozza meg a felek megĂĄllapodĂĄsa alapjĂĄn.
Ugyanakkor a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄnak Ă©pp az a lĂ©nyege, hogy minden egyes tĂ©telsora mögött önĂĄllĂł gazdasĂĄgi esemĂ©ny talĂĄlhatĂł, amit az ĂĄltalad jelzett szĂĄllĂtĂłlevelek tĂĄmasztanak alĂĄ. KövetkezĂ©skĂ©ppen minden tĂ©telsornak önĂĄllĂł teljesĂtĂ©si dĂĄtuma (Ă©s ezĂĄltal önĂĄllĂł ĂĄrfolyama) van. A gyƱjtĆszĂĄmla szĂĄmlafejĂ©ben szereplĆ teljesĂtĂ©si dĂĄtum mezĆbe a tĂ©telsorokban szereplĆ teljesĂtĂ©si dĂĄtumok közĂŒl a legnagyobb kell bekerĂŒljön, ez törvĂ©nyi elĆĂrĂĄs.
Ez az elĆĂrĂĄs ellentmond az idĆszaki elszĂĄmolĂĄs teljesĂtĂ©si dĂĄtumĂĄnak, ebbĆl következik, hogy egymĂĄst kizĂĄrĂł dolgok.
Szia @Macskafarka!
Köszönöm a megerĆsĂtĂ©sed!
Bocs, de ebben vitatkoznĂ©k Veled, ezt Ărod: _âA gyƱjtĆszĂĄmla szĂĄmlafejĂ©ben szereplĆ teljesĂtĂ©si dĂĄtum mezĆbe a tĂ©telsorokban szereplĆ teljesĂtĂ©si dĂĄtumok közĂŒl a legnagyobb kell bekerĂŒljön, ez törvĂ©nyi elĆĂrĂĄs.â_
Szerintem ez nem törvĂ©nyi elĆĂrĂĄs, csak egy technikai lĂ©pĂ©s. JogszabĂĄlyilag a gyƱjtĆszĂĄmla fejĂ©ben nincs teljesĂtĂ©si idĆpont (pl. NAV 18-as informĂĄciĂłs fĂŒzet):
_ââŠ.A gyƱjtĆszĂĄmla tekintetĂ©ben nem Ă©rtelmezhetĆ teljesĂtĂ©si idĆpont, csak a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄn szerepeltetett egyes ĂŒgyleteknek van teljesĂtĂ©si idĆpontja. A gyƱjtĆszĂĄmlĂĄn az egyes ĂŒgyletek teljesĂtĂ©si idĆpontja mindig szerepeltetendĆâŠ.â_
Ami engem "kissĂ©" zavar, hogy a NAV ĂĄltal adott mindkĂ©t gyƱjtĆszĂĄmlĂĄs pĂ©ldĂĄban (Gyujtoszamla 1.xml, Ă©s Gyujtoszamla 2.xml) benne vannak a szĂłbanforgĂł elemek:
ââŠ.
<invoiceCategory>AGGREGATE</invoiceCategory>
<invoiceDeliveryDate>2021-05-13</invoiceDeliveryDate>
<invoiceDeliveryPeriodStart>2021-05 02</invoiceDeliveryPeriodStart>
<invoiceDeliveryPeriodEnd>2021-05-13</invoiceDeliveryPeriodEnd>
<periodicalSettlement>true</periodicalSettlement>
âŠ.â
Szia @FerencKrisztina! Persze, lehet a TeljesĂtĂ©si dĂĄtumot pusztĂĄn technikainak tekinteni, mivel nincs benne az Ăfa tv. 169.§-ban a szĂĄmla kötelezĆ elemei között, hanem csak speciĂĄlis esetben kell szerepeltetni. Azonban mĂĄr rĂ©gen nem a törvĂ©nyek szĂĄmĂtanak a szĂĄmla kibocsĂĄtĂĄsakor, hanem a NAVOnline adat Ă©hsĂ©ge! PrĂłbĂĄlj meg gyƱjtĆszĂĄmlĂĄt ĂĄtadni a szĂĄmlafejben lĂ©vĆ teljesĂtĂ©si dĂĄtum nĂ©lkĂŒl. Ha meg a NAVOnline-nak kell a teljesĂtĂ©si dĂĄtum, azt Ă©n mindenkĂ©ppen megjelenĂtenĂ©m a szĂĄmlakĂ©pen is.
EzĂ©rt jutottam el oda, hogy kell a szĂĄmlafejben a teljesĂtĂ©si dĂĄtum is gyƱjtĆszĂĄmlĂĄn.
A NAV pĂ©ldĂĄi szerintem sĂĄntĂtanak, mert ha az idĆszaki szĂĄmlĂĄzĂĄsra valĂł megĂĄllapodĂĄs szĂĄmĂtana, akkor az az egyes elkĂŒlönĂŒlt ĂŒgyletekre is Ă©rtelmezhetĆ lenne, amelyek a gyƱjtĆszĂĄmla tĂ©telsoraiban talĂĄlhatĂłk, Vagyis tĂ©telsor "Line" adatnak kellene lennie a "DeliveryPeriodStart" Ă©s a "DeliveryPeriodEnd" elemeknek gyƱjtĆszĂĄmla esetĂ©n.
Ez belefĂ©r magĂĄba a törvĂ©nybe, csak nem adhatĂł ĂĄt Ăgy a NAVOnline rendszernek.
Nem vitatom azt, hogy normĂĄl szĂĄmla esetĂ©n a fenti mezĆk szĂĄmlafej szintƱek kell legyenek, ahogy most is elvĂĄrjĂĄk.
Volt egy levelezésem a témåban még 2018 måjusåban:
"Az adatszolgĂĄltatĂĄst leĂrĂł xsd-ben szolgĂĄltatĂĄs esetĂ©n a szolgĂĄltatĂĄs kezdĆ Ă©s vĂ©gdĂĄtuma (invoiceDeliveryPeriodStart - End) szĂĄmla szinten adhatĂł meg.
GyƱjtĆszĂĄmla esetĂ©n viszont ezek az adatok az egyes tĂ©telekhez tartoznak: pl. több autĂłhoz vĂĄsĂĄrolnak egy Ă©ves garancia kiterjesztĂ©st, akkor azok kezdĆ dĂĄtuma az adott autĂł garanciĂĄjĂĄnak lejĂĄrati dĂĄtumĂĄtĂłl fĂŒgg. Ez mindig, minden tĂ©telnĂ©l mĂĄs."
VĂĄlasz:
"KöszönjĂŒk a jelzĂ©st. Rövid tĂĄvon (jĂșliusig) biztosan nem vĂĄrhatĂł ilyen vĂĄltoztatĂĄs, azt követĆen fontolĂłra vesszĂŒk."
Ennyiben maradtunk, additianalLineData-ban adom meg az adatokat azĂłta is.
Ăs mi van akkor, ha Ă©n, mint szĂĄmlakiĂĄllĂtĂł user a "SIMA" szĂĄmlĂĄt ĂĄllĂtok ki Ă©s a szĂĄmla sorokhoz tartozĂł tĂ©teles megjegyzĂ©sben Ărom a teljesĂtĂ©s dĂĄtumĂĄt (szabad szöveges megadĂĄs). Ha a szĂĄmlakĂ©pet nĂ©zzĂŒk Ășgy fog kinĂ©zni, mint egy gyƱjtĆszĂĄmla, de a NAV-hoz, mint "SIMA" szĂĄmlakĂ©nt fog bekerĂŒlni... A szĂĄmlakiĂĄllĂtĂł helyesen jĂĄrt el, mert elĆĂĄllĂtott egy minden tekintetben kifogĂĄsolhatatlan szĂĄmlĂĄt. A vevĆ az egĂ©szbĆl nem vesz Ă©szre semmit, mert a szĂĄmlakĂ©p alapjĂĄn pont Ășgy nĂ©z ki majd, mint egy gyƱjtĆszĂĄmla, sĆt a kiĂĄllĂtĂł mĂ©g a gyƱjtĆszĂĄmla fogalmĂĄt is hasznĂĄlhatja a szĂĄmla megjegyzĂ©sĂ©ben... A szĂĄmlĂĄzĂł program is helyesen jĂĄr el, hiszen nem tudja Ă©rzĂ©kelni, ki mit Ăr egy szabad szöveges megjegyzĂ©sben Ă©s "SIMA" szĂĄmlakĂ©nt adja fel a szĂĄmlĂĄt. Ilyenkor mi a helyzet? Hol okozhat ez problĂ©mĂĄt Ă©s kinek?
@nbeeps2 kĂ©rdĂ©sednek a lĂ©nyege, hogy okoz-e gondot az, ha gyƱjtĆszĂĄmla helyett normĂĄl szĂĄmlĂĄt ĂĄllĂtasz ki.
Szia @nbeeps2 !
Ăn biztosan nem hasznĂĄlnĂ©k egy ilyen szĂĄmlĂĄzĂł programot. :-)
Ha csak arra gondolok, Ăgy semmi lehetĆsĂ©g listĂĄk, kimutatĂĄsok kĂ©szĂtĂ©sĂ©re, hogy az ĂFA-bevallĂĄshoz szĂŒksĂ©ges infĂłkrĂłl ne is beszĂ©ljĂŒnk....
MegjegyzĂ©sbĆl pĂ©ldĂĄul hogy szƱrsz teljesĂtĂ©s dĂĄtumra? Kiteszed Excelbe, Ă©s kibogarĂĄszod? :-)
@Macskafarka nem, igazĂĄbĂłl nem ez lett volna a kĂ©rdĂ©sem lĂ©nyege. A kĂ©rdĂ©sem lĂ©nyege az volt, hogy a fenti mĂłdon a szĂĄmlĂĄzĂł programmal Ășgy ĂĄllĂtok ki gyƱjtĆszĂĄmlĂĄt, ami tartalmi Ă©s kĂŒlalaki tekintetben is minden tekintetben Ășgy nĂ©z ki, mint a gyƱjtĆ szĂĄmla, tegyĂŒk fel a dĂĄtumok is rendben vannak, viszont a szĂĄmlĂĄzĂł program NEM TUD RĂLA, hogy ez Ă©ppen egy gyƱjtĆszĂĄmla Ă©s sima szĂĄmlakĂ©nt adja fel a NAV-nak.
@FerencKrisztina A te ĂĄltalad hasznĂĄlt/fejlesztett programmal is ki tudnĂ©k ĂĄllĂtani ilyen szĂĄmlĂĄt... A kĂ©rdĂ©sem tehĂĄt nem arra vonatkozik, hogy Ă©n Ăgy akarnĂĄm megoldani a programban a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄzĂĄst, hanem, hogy mi a helyzet ezzel, ha valaki Ășgy ĂĄllĂt ki gyƱjtĆszĂĄmlĂĄt a programmal, hogy a szĂĄmlĂĄzĂł program nem tud rĂłla. Megtiltani nem tudod, a kiĂĄllĂtĂł helyesen jĂĄr el Ă©s a program is helyesen jĂĄr el, amikor sima szĂĄmlakĂ©nt adja fel, hiszen nem ember, hogy felismerje, hogy ez egy gyƱjtĆszĂĄmla...
Igaza van @nbeeps2 -nek. Olyan szĂĄmlĂĄt szinte bĂĄrmilyen szĂĄmlĂĄzĂłval ki lehetne ĂĄllĂtani. AmĂșgy simĂĄn lehet olyan szĂĄmlĂĄzĂłt hasznĂĄlni, amely kĂ©ptelen gyƱjtĆszĂĄmlĂĄt kezelni, mert gyƱjtĆszĂĄmla egyszerƱen kivĂĄlthatĂł normĂĄl szĂĄmlĂĄval is. Ahogyan az egyszerƱsĂtett szĂĄmla helyett is lehet normĂĄl szĂĄmlĂĄt kĂ©szĂteni.
Nem a szĂĄmlĂĄzĂł program felelĆssĂ©ge az, ha a felhasznĂĄlĂł mĂĄsra hasznĂĄlja, mint amire valĂł. Ebbe beleĂ©rtem az @nbeeps2 ĂĄltal leĂrt esetet is, hogy normĂĄl szĂĄmlĂĄba "betuszkolja" azt, amit gyƱjtĆszĂĄmlakĂ©nt kell kezelni. Amelyik szĂĄmlĂĄzĂł program nem tud gyƱjtĆszĂĄmlĂĄt kĂ©szĂteni, az Ărja le a felhasznĂĄlĂłi doksijĂĄba, hogy NORMĂL szĂĄmlakĂ©nt kerĂŒl minden bekĂŒldĂ©sre, ezzel le van fedve a felhasznĂĄlĂłja felĂ© jogilag.
@nbeeps2 , @Macskafarka
Annak ellenĂ©re, hogy a NAV az XML-be technikailag kĂ©ri, a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄnak nincs önĂĄllĂł teljesĂtĂ©s dĂĄtuma, tehĂĄt az a fejben ĂŒres.
Ăgy amennyiben adott programban nem kötelezĆ a teljesĂtĂ©s dĂĄtum (tehĂĄt pl. nem tölti alapbĂłl a kiĂĄllĂtĂĄs dĂĄtummal), akkor igen, igazatok van, bele tudja tuszkolni normĂĄl szĂĄmlĂĄba a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄt.
A dokumentåció 101. oldalån éppen ez szerepel:
"GyƱjtĆszĂĄmla (invoiceCategory=AGGREGATE) esetĂ©n az egyes tĂ©telekhez tartozĂł teljesĂtĂ©si dĂĄtumok a
tĂ©teleknĂ©l szerepelnek. Technikailag gyƱjtĆszĂĄmla esetĂ©n is meg kell adni a szĂĄmla teljesĂtĂ©si dĂĄtumĂĄt
(invoiceDeliveryDate), ami gyƱjtĆszĂĄmla esetĂ©n az egyes tĂ©telekhez tartozĂł teljesĂtĂ©si dĂĄtumok
(lineDeliveryDate) közĂŒl a legnagyobb (legkĂ©sĆbbi)."
A gyƱjtĆszĂĄmlĂĄnak nincs önĂĄllĂł teljesĂtĂ©si dĂĄtuma, azonban egy technikai teljesĂtĂ©si dĂĄtumnak az adatszolgĂĄltatĂĄsban szerepelnie kell az invoiceDeliveryDate mezĆben. Ez az adat a szĂĄmlĂĄn nem szerepelhet, ez csupĂĄn adatszolgĂĄltatĂĄs technikai adat.
@NTCA-tax : kĂ©rlek azt is Ărd le, hogy mi a jelentĂ©se a deliveryPeriod-nak gyƱjtĆszĂĄmla esetĂ©n, szĂĄmla szinten, mert valahonnan innen indult az egĂ©sz issue..
@NTCA-tax ,
köszi szĂ©pen, de a teljesĂtĂ©s dĂĄtum szerintem egyĂ©rtelmƱ.
KĂ©rlek, az Ă©n eredeti, kiindulĂł kĂ©rdĂ©semre vĂĄlaszolj, ahogy @kabelnet2 is Ărja.
Köszönöm!
Amennyiben a szĂĄmlĂĄn van teljesĂtĂ©si idĆszak, akkor azt lehet az invoiceDeliveryStart Ă©s invoiceDeliveryEnd dĂĄtumkĂ©nt feltĂŒntetni. Amennyiben tehĂĄt a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄn fel van tĂŒntetve ilyen idĆszak, akkor itt lehet, de nem kötelezĆ feltĂŒntetni. Amennyiben a gyƱjtĆszĂĄmlĂĄn nincs ilyen idĆszak feltĂŒntetve, akkor az adatszolgĂĄltatĂĄsban nem szabad elhelyezni. Fontos kĂŒlönbsĂ©g a gyƱjtĆszĂĄmla teljesĂtĂ©si dĂĄtumĂĄval szemben, hogy a teljesĂtĂ©si idĆszaknak szĂĄmlaadatnak kell lennie, mĂg addig a teljesĂtĂ©si dĂĄtum egy szĂĄmlĂĄn fel nem tĂŒntetett adat (tehĂĄt adatszolgĂĄltatĂĄs technikai adat).
A teljesĂtĂ©si idĆszaknak akĂĄr gyƱjtĆszĂĄmlĂĄn is lehet helye, ugyanakkor adĂłzĂĄs szempontjĂĄbĂłl a folyamatosan nyĂșjtott szolgĂĄltatĂĄsok esetĂ©n fontosabb, mivel ott a teljesĂtĂ©si idĆpont kalkulĂĄciĂłban fontos szerepe van a teljesĂtĂ©si idĆszak utolsĂł napjĂĄnak.
MĂ©g egy aprĂł kiegĂ©szĂtĂ©s:
AttĂłl, hogy az invoiceDeliveryStart Ă©s invoiceDeliveryEnd elemek kitöltöttek, attĂłl nem jelenti azt, hogy az periodicalStatment-nek true-nak kell lennie. Ezek a mezĆk egymĂĄstĂłl fĂŒggetlenek.
@NTCA-tax: Köszönöm a vĂĄlaszt, de Ășgy Ă©rzem, mĂ©g nem teljes. Ăn arra szeretnĂ©k vĂĄlaszt kapni, hogy mire gondolt a NAV, amikor gyƱjtĆszĂĄmla fejlĂ©cĂ©be betette a teljesĂtĂ©s kezdetĂ©t Ă©s vĂ©gĂ©t? Milyen adatot gondolt elhelyezni ebben?
A gyƱjtĆszĂĄmla attĂłl gyƱjtĆszĂĄmla, hogy kĂŒlönbözĆ ĂŒgyletek adatait tartalmazza. Egy ilyen szĂĄmlĂĄn (nĂĄlunk) minden egyes sornak van teljesĂtĂ©si idĆszaka, amely azonban minden sorban mĂĄs Ă©s mĂĄs, mert az egyedi paramĂ©terektĆl fĂŒgg. Ezek az adatok (mi a szolgĂĄltatĂĄs, egyedi azonosĂtĂł, tĂłl-ig) minden sorban szerepel a szĂĄmlĂĄn, erre szĂŒksĂ©ge van a vevĆ könyvelĂ©sĂ©nek Ă©s dokumentĂĄciĂłs okbĂłl is. De ebbĆl nem lehet egyet kiemelni Ă©s a szĂĄmla fejlĂ©cĂ©be Ărni, mint a teljesĂtĂ©si dĂĄtumnĂĄl a legnagyobbat, mert annak nem lenne semmi Ă©rtelme.
Azt V1 Ăłta tudjuk, hogy nem kötelezĆ kitölteni a teljesĂtĂ©si idĆszakot az adatszolgĂĄltatĂĄsban, mi egyĂ©b adatkĂ©nt adjuk meg soronkĂ©nt a teljesĂtĂ©si idĆszakot.
Csak minek van ott az a paramĂ©ter a fejlĂ©cben? (Ăs miĂ©rt nem a sorokban, ha a NAV-nak is fontos) Ezt 2018 Ăłta szeretnĂ©m megtudni.
@NTCA-tax ,
köszönöm vĂĄlaszod, de ebben az esetben vĂ©lemĂ©nyem szerint mindkĂ©t Ăltalatok adott pĂ©ldaszĂĄmla (Gyujtoszamla 1.xml, Ă©s Gyujtoszamla 2.xml) szabĂĄlytalan.
RĂ©szben azĂ©rt, mert a szĂĄmlĂĄkon nem szerepel idĆszak, az adatszolgĂĄltatĂĄsban mĂ©gis elhelyeztĂ©tek az invoiceDeliveryStart Ă©s invoiceDeliveryEnd elemeket,
rĂ©szben pedig azĂ©rt, mert periodicalStatment mindkĂ©t szĂĄmlĂĄnĂĄl true, Ăgy a teljesĂtĂ©s dĂĄtum valamennyi szĂĄmlatĂ©tel esetĂ©n hibĂĄs, mivel nem az ĂFA-törvĂ©ny 58.§ alapjĂĄn van meghatĂĄrozva, Ă©s ugye idĆszak sem szerepel a szĂĄmlĂĄn, mely alapjĂĄn a helyes teljesĂtĂ©s dĂĄtum meghatĂĄrozhatĂł lenne.
SzĂĄmomra alapbĂłl necces a folyamatos teljesĂtĂ©sƱ gyƱjtĆszĂĄmla....
ElnĂ©zĂ©st, de ez most nem lesz tĂșl konstruktĂv hozzĂĄszĂłlĂĄs, de szerintem ez az egĂ©sz gyƱjtĆszĂĄmlĂĄs dolog egy felesleges bonyolĂtĂĄs, Ă©n kompletten megszĂŒntetnĂ©m, mint fogalmat Ă©s technikai megoldĂĄst. Ha valaki valamit elvĂ©gzett szĂĄmlĂĄzza ki Ă©s ennyi, minek ezt Ăgy görgetni, hogy mindenkinek komplikĂĄltabb legyen az Ă©lete? Senki nem hal bele, ha 1 szĂĄmla helyett lesz 4 szĂĄmla, na bumm. MindkĂ©t fĂ©lnek (kiĂĄllĂtĂł Ă©s vevĆ) is csak nehezĂti az ĂĄttekintĂ©st.
Ez mindig a körĂŒlmĂ©nyektĆl, forgalomtĂłl fĂŒgg fĂŒgg. NĂĄlunk az arĂĄny 1 helyett nĂ©hĂĄny 100, ami mĂĄr nem mindegy. ArrĂłl nem beszĂ©lve, hogy pĂ©nzĂŒgyileg is egyszerƱbb egy ĂĄtutalĂĄst ellenĆrizni, mint több szĂĄz kifizetĂ©sĂ©t.
A mĂłdosĂtĂł gyƱjtĆszĂĄmlĂĄrĂłl mĂĄr ne is beszĂ©ljĂŒnk, amikor egy negyedĂ©v összes szĂĄmlĂĄjĂĄt mĂłdosĂtjuk.
De nem kötelezĆ hasznĂĄlni, dönthetsz Ășgy, hogy te nem hasznĂĄlod.
Most helpful comment
Ez mindig a körĂŒlmĂ©nyektĆl, forgalomtĂłl fĂŒgg fĂŒgg. NĂĄlunk az arĂĄny 1 helyett nĂ©hĂĄny 100, ami mĂĄr nem mindegy. ArrĂłl nem beszĂ©lve, hogy pĂ©nzĂŒgyileg is egyszerƱbb egy ĂĄtutalĂĄst ellenĆrizni, mint több szĂĄz kifizetĂ©sĂ©t.
A mĂłdosĂtĂł gyƱjtĆszĂĄmlĂĄrĂłl mĂĄr ne is beszĂ©ljĂŒnk, amikor egy negyedĂ©v összes szĂĄmlĂĄjĂĄt mĂłdosĂtjuk.
De nem kötelezĆ hasznĂĄlni, dönthetsz Ășgy, hogy te nem hasznĂĄlod.