Online-invoice: [DEV support] Csoportos adószámmal rendelkezik a vevő.....

Created on 26 Feb 2021  Â·  13Comments  Â·  Source: nav-gov-hu/Online-Invoice

Használati feltételek / Use conditions:
Fejlesztői támogatás csak és kizárólag a teszt környezetben az XML API implementációjának támogatására vehető igénybe. Bármely a tárgynak nem megfelelő, éles üzleti/authentikációs adatot vagy forráskódot tartalmazó ticketet törölni fogunk. A gyors válaszadás érdekében kérjük hogy minden félkövérrel kiemelt adat legyen megadva! / It is only possible to request DEV support for the implementation of the XML API and only on the test environment. Each ticket that has a different subject, contains production business/authentication data or source code is going to be deleted. To provide prompt response please fil out all necessary info marked with bold.

Környezet / Environment
[x] https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu

Hívott API operáció / called API operation
[] /manageAnnulment
[x] /manageInvoice
[] /queryInvoiceChainDigest
[] /queryInvoiceCheck
[] /queryInvoiceData
[] /queryInvoiceDigest
[] /queryTransactionList
[] /queryTransactionStatus
[] /tokenExchange

A kérés verziója / version of the request
[] 1.1
[] 2.0
[x] 3.0

A requestId értéke / requestId value


A probléma rövid és tömör leírása / Clear and concise description of the problem
Sziasztok! ISMÉT nem működik részünkről az az eset amikor csoportos adószáma van a kliensnek. Egyszer ez már működött, de most megint nem fogadja el a rendszeretek. A válaszban legyetek kedvesek megadni azt, hogy hogyan is kellene kinéznie a csoportos adószám megadásának, mert a példaszámlákat néztem, és azokat követve kódoltam le mindent, de nem megy a dolog.........

Egyéb tartalom / Additional content

DEV support

Most helpful comment

Lehet. Mindenesetre én azon gondolkozom, hogy az utolsó 4-5 kommentet innen kinyomtatom, bekereteztetem, és kirakom a szobám falára. ANNYIRA, de annyira jól reflektál ez a kis rövid sztori az egész életemre, hogy azt elképzelni sem lehet. Szóval lehet máshol lesz itt a probléma, de pont hogy azért kell lezárni ezt az esetet. Ja, és köszi mégegyszer a segítséget!

All 13 comments

Nekem működik!

3.0-ban így kell, ha a számlán mindkét adószám szerepel:

<customerVatData> <customerTaxNumber> <ns2:taxpayerId>12345678</ns2:taxpayerId> <ns2:vatCode>5</ns2:vatCode> <ns2:countyCode>44</ns2:countyCode> <groupMemberTaxNumber> <ns2:taxpayerId>87654321</ns2:taxpayerId> <ns2:vatCode>4</ns2:vatCode> <ns2:countyCode>42</ns2:countyCode> </groupMemberTaxNumber> </customerTaxNumber> </customerVatData>

ha nincs csoporttag adószám megadva, akkor így:

<customerVatData> <customerTaxNumber> <ns2:taxpayerId>12345678</ns2:taxpayerId> <ns2:vatCode>5</ns2:vatCode> <ns2:countyCode>44</ns2:countyCode> </customerTaxNumber> </customerVatData>

Szia sinick2!

Sajnos ERROR 400-at dob vissza de azért köszi, hogy te legalább megpróbálsz segíteni... :D

Szia @lakatoskevin !
Küldj kérlek egy transactionId-t vagy requestId-t ami alapján meg tudom nézni a konkrét kérésedet.
Egyébként a fent említett megoldás jó.
Ăśdv

Szia! Köszi szépen a gyors választ!

DZGGK42RFD2021226141618

8f94a6ba-15e6-4bd6-89e4-5d025d6089373A81QVJNDNKM

Bocsi, azóta találtam egy tranzakció ID-t is, lemaradt: 3A81QVRXR7TWPG7U

Megvan, köszi.
Ha belföldi a vevő, akkor a taxpayerId mező kötelező, csak azzal együtt adhatod meg a csoporttag adószámát, ahogy fentebb is írták.
image

Igen, a speckóban ezt én is megtaláltam, viszont nekünk csak és kizárólag a 8 jegyű csoportazonosító áll a rendelkezésünkre.

Kvázi így néz ki a dolog:

<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<groupMemberTaxNumber>
<base:taxpayerId>12345678</base:taxpayerId>
</groupMemberTaxNumber>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>

Itt és most ország-világ előtt elismerem, hogy valószínűleg én nem veszek észre valami abszolúte nyilvánvaló dolgot, viszont valaki kegyelmezzen meg nekem, és mesélje el nekem, hogy ez hogyan oldható meg, ha csak a 8 jegyű azonosító áll a rendelkezésünkre.

Feladod adószámként: taxpayerid, lásd fent a grafika: Az adóalany adó törzsszáma, csoportos adóalany esetén csoportazonosító szám (vagyis az első 8 karakter). A groupMemberTaxNumber elemet nem töltöd.

<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<base:taxpayerId>12345678</base:taxpayerId>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>

Pontosan, köszi.

<customerVatData> <customerTaxNumber> <base:taxpayerId>12345678</base:taxpayerId> </customerTaxNumber> </customerVatData>

A válasz pedig ERROR 400. Feladom. Megpróbáltatok nekem segíteni, amit köszönök szépen, de feladom. Tudni kell realisztikusan látni a dolgokat, ha ez a múltkor még működött, most meg nem, akkor ezt el KELL tudni engednem. Köszi mégegyszer mindenkinek a segítséget. Lehet zárni az ISSZJÚT. Peace.

@lakatoskevin : Valami teljesen más dolgot elnézel ezen kívül. Kipróbáltam és teljesen jól működik , DONE lesz. 3.0-ban próbáltam.

Lehet. Mindenesetre én azon gondolkozom, hogy az utolsó 4-5 kommentet innen kinyomtatom, bekereteztetem, és kirakom a szobám falára. ANNYIRA, de annyira jól reflektál ez a kis rövid sztori az egész életemre, hogy azt elképzelni sem lehet. Szóval lehet máshol lesz itt a probléma, de pont hogy azért kell lezárni ezt az esetet. Ja, és köszi mégegyszer a segítséget!

HAPPY END, ott volt a hiba hogy megváltozott a tag neve, csak a 400-as hiba nem nagyon árulkodott erről. Klappol minden.

Was this page helpful?
0 / 5 - 0 ratings