Használati feltételek / Use conditions:
Fejlesztői támogatás csak és kizárólag a teszt környezetben az XML API implementációjának támogatására vehető igénybe. Bármely a tárgynak nem megfelelő, éles üzleti/authentikációs adatot vagy forráskódot tartalmazó ticketet törölni fogunk. A gyors válaszadás érdekében kérjük hogy minden félkövérrel kiemelt adat legyen megadva! / It is only possible to request DEV support for the implementation of the XML API and only on the test environment. Each ticket that has a different subject, contains production business/authentication data or source code is going to be deleted. To provide prompt response please fil out all necessary info marked with bold.
Környezet / Environment
[x] https://api-test.onlineszamla.nav.gov.hu
HĂvott API operáciĂł / called API operation
[] /manageAnnulment
[x] /manageInvoice
[] /queryInvoiceChainDigest
[] /queryInvoiceCheck
[] /queryInvoiceData
[] /queryInvoiceDigest
[] /queryTransactionList
[] /queryTransactionStatus
[] /tokenExchange
A kérés verziója / version of the request
[] 1.1
[] 2.0
[x] 3.0
A requestId értéke / requestId value
A problĂ©ma rövid Ă©s tömör leĂrása / Clear and concise description of the problem
Sziasztok! ISMÉT nem működik részünkről az az eset amikor csoportos adószáma van a kliensnek. Egyszer ez már működött, de most megint nem fogadja el a rendszeretek. A válaszban legyetek kedvesek megadni azt, hogy hogyan is kellene kinéznie a csoportos adószám megadásának, mert a példaszámlákat néztem, és azokat követve kódoltam le mindent, de nem megy a dolog.........
Egyéb tartalom / Additional content
Nekem működik!
3.0-ban Ăgy kell, ha a számlán mindkĂ©t adĂłszám szerepel:
<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<ns2:taxpayerId>12345678</ns2:taxpayerId>
<ns2:vatCode>5</ns2:vatCode>
<ns2:countyCode>44</ns2:countyCode>
<groupMemberTaxNumber>
<ns2:taxpayerId>87654321</ns2:taxpayerId>
<ns2:vatCode>4</ns2:vatCode>
<ns2:countyCode>42</ns2:countyCode>
</groupMemberTaxNumber>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>
ha nincs csoporttag adĂłszám megadva, akkor Ăgy:
<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<ns2:taxpayerId>12345678</ns2:taxpayerId>
<ns2:vatCode>5</ns2:vatCode>
<ns2:countyCode>44</ns2:countyCode>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>
Szia sinick2!
Sajnos ERROR 400-at dob vissza de azĂ©rt köszi, hogy te legalább megprĂłbálsz segĂteni... :D
Szia @lakatoskevin !
Küldj kérlek egy transactionId-t vagy requestId-t ami alapján meg tudom nézni a konkrét kérésedet.
EgyĂ©bkĂ©nt a fent emlĂtett megoldás jĂł.
Ăśdv
Szia! Köszi szépen a gyors választ!
Bocsi, azóta találtam egy tranzakció ID-t is, lemaradt: 3A81QVRXR7TWPG7U
Megvan, köszi.
Ha belföldi a vevĹ‘, akkor a taxpayerId mezĹ‘ kötelezĹ‘, csak azzal egyĂĽtt adhatod meg a csoporttag adĂłszámát, ahogy fentebb is Ărták.

Igen, a speckĂłban ezt Ă©n is megtaláltam, viszont nekĂĽnk csak Ă©s kizárĂłlag a 8 jegyű csoportazonosĂtĂł áll a rendelkezĂ©sĂĽnkre.
Kvázi Ăgy nĂ©z ki a dolog:
<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<groupMemberTaxNumber>
<base:taxpayerId>12345678</base:taxpayerId>
</groupMemberTaxNumber>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>
Itt Ă©s most ország-világ elĹ‘tt elismerem, hogy valĂłszĂnűleg Ă©n nem veszek Ă©szre valami abszolĂşte nyilvánvalĂł dolgot, viszont valaki kegyelmezzen meg nekem, Ă©s mesĂ©lje el nekem, hogy ez hogyan oldhatĂł meg, ha csak a 8 jegyű azonosĂtĂł áll a rendelkezĂ©sĂĽnkre.
Feladod adĂłszámkĂ©nt: taxpayerid, lásd fent a grafika: Az adĂłalany adĂł törzsszáma, csoportos adĂłalany esetĂ©n csoportazonosĂtĂł szám (vagyis az elsĹ‘ 8 karakter). A groupMemberTaxNumber elemet nem töltöd.
<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<base:taxpayerId>12345678</base:taxpayerId>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>
Pontosan, köszi.
<customerVatData>
<customerTaxNumber>
<base:taxpayerId>12345678</base:taxpayerId>
</customerTaxNumber>
</customerVatData>
A válasz pedig ERROR 400. Feladom. MegprĂłbáltatok nekem segĂteni, amit köszönök szĂ©pen, de feladom. Tudni kell realisztikusan látni a dolgokat, ha ez a mĂşltkor mĂ©g működött, most meg nem, akkor ezt el KELL tudni engednem. Köszi mĂ©gegyszer mindenkinek a segĂtsĂ©get. Lehet zárni az ISSZJĂšT. Peace.
@lakatoskevin : Valami teljesen más dolgot elnĂ©zel ezen kĂvĂĽl. KiprĂłbáltam Ă©s teljesen jĂłl működik , DONE lesz. 3.0-ban prĂłbáltam.
Lehet. Mindenesetre Ă©n azon gondolkozom, hogy az utolsĂł 4-5 kommentet innen kinyomtatom, bekereteztetem, Ă©s kirakom a szobám falára. ANNYIRA, de annyira jĂłl reflektál ez a kis rövid sztori az egĂ©sz Ă©letemre, hogy azt elkĂ©pzelni sem lehet. SzĂłval lehet máshol lesz itt a problĂ©ma, de pont hogy azĂ©rt kell lezárni ezt az esetet. Ja, Ă©s köszi mĂ©gegyszer a segĂtsĂ©get!
HAPPY END, ott volt a hiba hogy megváltozott a tag neve, csak a 400-as hiba nem nagyon árulkodott erről. Klappol minden.
Most helpful comment
Lehet. Mindenesetre Ă©n azon gondolkozom, hogy az utolsĂł 4-5 kommentet innen kinyomtatom, bekereteztetem, Ă©s kirakom a szobám falára. ANNYIRA, de annyira jĂłl reflektál ez a kis rövid sztori az egĂ©sz Ă©letemre, hogy azt elkĂ©pzelni sem lehet. SzĂłval lehet máshol lesz itt a problĂ©ma, de pont hogy azĂ©rt kell lezárni ezt az esetet. Ja, Ă©s köszi mĂ©gegyszer a segĂtsĂ©get!