Február 9-én délután 4-5 óra között a NAV éles szerveren problémák voltak és az automatikusan küldött majdnem tízezer számlák között volt olyan, ami a következővel érkezett vissza:
"ERROR
SERVICE
Feldolgozás sikertelen!(OPERATION_FAILED)"
Ezeket a számlákat megpróbáltam újraküldeni és legnagyobb meglepetésemre a következő hibaüzi jött:
"ERROR
TransactionId: xyz......
BUSINESS ERROR
Számla validációs hiba.
A megadott számla sorszámmal már történt adatszolgáltatás.;BUSINESS;ERROR;INVOICE_NUMBER_NOT_UNIQUE"
A NAV online számla felületére belépve megvannak ezek a számlák, de a státusza mindnek: megszakítva.
Technikailag nem tudjuk érvényteleníteni, nincs rá lehetőség, újraküldeni nem tudjuk.
Ebben az esetben mi a teendő?
Üdv.
Volt 1-2 ilyen számla nálunk is, de csak a status lekérdezésnél.
Utána később már le lehetett kérni a statuszát a számlának és done jött vissza.
Nem lehet, hogy nálad is a beküldés rendben lement, de a későbbi statusz lerkédezésre dobta a hibát? És amikor megpróbáltad újra beküldeni, akkor jogosan adta vissza azt, hogy már történt adatszolgáltatás a számláról?
Ha rákeresel a számlára a kimenő számlák közt, ott látod, hogy megszakítva? Vagy az adatszolgáltatásoknál?
Szia!
Be se ment a számla elsőre. ID-t sem adott vissza akkor, csak error-t!
Az adatszolgáltatásoknál látni egyébként.
Köszi, hogy próbálsz segíteni :)
Még olyanok voltak anno, amikor a frissítések utáni nagyobb megakadások idején, hogy a NAV nem adott vissza tranzakciós id-t, de akkor ki tudtuk nézni a beküldött számlát a kimenő számlák közt, onnan meg lehetett nézni az adatszolgáltatást, abból ki lehetett szedni a tranzakciós id-t és az alapján tudtam lekérni a státuszt.
Azért írom le így, mert az előfordul, hogy a NAV szégyenlős, és nem ad vissza tranzakciós id-t, de attól függetlenül megcsinálja amit meg kell.
Bár ott van még a lehetőség, hogy kézzel felviszi az illetékes a számlákat a NAV felületén.
De majd esetleg valami NAV-os fejlesztő is hozzászól ehhez, az Ő meglátásaik jobbak lehetnek.
Online Szamla_interfesz specifikáció_HU_v3.0. A "1.6.6 Válaszidő, timeout" fejezet alapján a 3.0-ban ez nem bug, hanem feature.
Erre sajnos készülni kell.
Érdekes, a Feldolgozási státusz mindegyiknél "Feldolgozva" vagy "lekérdezve". Viszont a számla státusz: "megszakítva".
Lehet, hogy ezzel nem is kéne foglalkozni? Az lehet, amit írtatok, hogy nem adta vissza akkor a tranzakciós id-t?
Az adatszolgáltatásoknál akkor teljesült a számla beküldési kötelezettség, ha a státusz le van kérdezve. Úgyhogy ami ott feldolgozva állapotban van, az le kell kérdezned.
Ha a NAV-tól vissza nem kapott tranzakciós azonosítót keresed:
Más ötletem nincs, ha ez nem segít, akkor bocsi.
Kedves @SimplifiedSzamla!
Nagyon rendes, hogy ennyi időt töltesz a problémámmal.
Az ID-k megvannak, lepecáztuk.
Megpróbáltam a status-t lekérdezni, és bármelyiket kértem (akár "Lekérdezve", akár "Feldolgozva"), ugyanazt adja:
"ERROR
TransactionId: jfdkfjdljfldjfld
BUSINESS ERROR
Számla validációs hiba.
A megadott számla sorszámmal már történt adatszolgáltatás.;BUSINESS;ERROR;INVOICE_NUMBER_NOT_UNIQUE"
Úgy gondolom, a válasz "féllábas" maradt odafenn az üzemzavar idején, de ettől rendben van az adatszolgáltatás. Még egyszer köszi a segítségedet.
Üdv.