Online-invoice: [Q&A] custometVatStatus helyes implementĂĄlĂĄsa

Created on 4 Dec 2020  Â·  2Comments  Â·  Source: nav-gov-hu/Online-Invoice

Kedves FejlesztƑk,

ElĂ©g Ă©rzĂ©kenyen Ă©rintett minket a 2020.12.01. fejlesztƑi naplĂłban szereplƑ bejegyzĂ©s az Ășj custometVatStatus mezƑ kapcsĂĄn, mivel mĂĄr majdnem elkĂ©szĂŒltĂŒnk a teljes implementĂĄciĂłval, Ă©s adatbĂĄzis szinten/felhasznĂĄlĂłi felĂŒleten lĂ©trehoztuk az IsPrivatePerson mezƑt, amellyel a felhasznĂĄlĂł jelölhette volna, ha magĂĄnszemĂ©lynek kĂ©szĂŒl a szĂĄmla.

SzeretnĂ©nk elkerĂŒlni, hogy 3 hĂ©ttel a hatĂĄridƑ elƑtt ismĂ©telten nagyobb mĂ©rtĂ©kben kelljen hozzĂĄnyĂșlni a kĂłdhoz/UI-hoz, ezĂ©rt az alĂĄbbi kĂ©rdĂ©ssel fordulunk Önökhöz:

MegfelelƑ mƱködĂ©s-e a következƑ (custometVatStatus töltĂ©sĂ©hez):

  • MagĂĄnszemĂ©ly vevƑ jelölƑnĂ©gyzet kipipĂĄlva = PRIVATE_PERSON;
  • Ha az adĂłszĂĄm meg van adva Ă©s magyar a szĂĄmlĂĄzĂĄsi orszĂĄg = DOMESTIC;
  • Ha az adĂłszĂĄm nincs megadva vagy kĂŒlföldi a szĂĄmlĂĄzĂĄsi orszĂĄg = OTHER.
    Ezen kĂ­vĂŒl magyar vevƑ esetĂ©n ha az adĂłszĂĄm nincs megadva Ă©s nem magĂĄnszemĂ©ly, megjelenĂ­tĂŒnk egy felugrĂł ablakban egy figyelmeztetĂ©st, hogy belföldi ÁFA alany esetĂ©n az adĂłszĂĄm kitöltĂ©se kötelezƑ.
question

Most helpful comment

Jesszusom, köszi ezt a bejegyzĂ©st, Ă©n nem is lĂĄttam sehol, hogy vĂĄltoztattak, ha ezt nem olvasom. A fejlesztƑi naplĂł menĂŒpontot nem szoktam rendszeresen nĂ©zegetni, mert egy Ă©vben 2-3szor frissĂŒl csak, hihetetlen, hogy nem kerĂŒlt ki ez a hĂ­r a fƑoldalra... Annak sem örĂŒlök, hogy a mĂĄr kĂ©sz programokat, akkor lehet ismĂ©t mĂłdosĂ­tgatni...

All 2 comments

Jesszusom, köszi ezt a bejegyzĂ©st, Ă©n nem is lĂĄttam sehol, hogy vĂĄltoztattak, ha ezt nem olvasom. A fejlesztƑi naplĂł menĂŒpontot nem szoktam rendszeresen nĂ©zegetni, mert egy Ă©vben 2-3szor frissĂŒl csak, hihetetlen, hogy nem kerĂŒlt ki ez a hĂ­r a fƑoldalra... Annak sem örĂŒlök, hogy a mĂĄr kĂ©sz programokat, akkor lehet ismĂ©t mĂłdosĂ­tgatni...

A kérdésedre a vålaszt itt talålod: https://github.com/nav-gov-hu/Online-Invoice/issues/582

Mivel errƑl a kĂ©rdĂ©srƑl ott folyik a beszĂ©lgetĂ©s, ezĂ©rt ezt az issue-t itt lezĂĄrom. Amennyiben a bejegyzĂ©semet követƑen lenne mĂ©g kĂ©rdĂ©sed, akkor abban az issue-ban beszĂ©ljĂŒk meg.

Was this page helpful?
0 / 5 - 0 ratings