Megoldható lenne, hogy az automata e-mail küldözgetőjük ne jelezzen a felhasználó felé, amikor a szerverük rosszul működik (mint ma is) és vagy befogad egy számlát vagy nem, de nem ad vissza ID-t timeouton belül?
Emiatt nem lehet biztosra tudni, hogy a számla felment-e. Ilyenkor a program újraküldi és ha a rendszerük mégis befogadta csak nem adott választ időben, akkor a rendszerük később küld egy e-mailt a felhasználónak hogy kétszer szolgáltatta ugyanazt a számlát.
Jó lenne, ha az automata levelező figyelné, hogy mikor van ez a NAV szerverének hibája miatt és olyan időszakra eső esetekre nem küldözgetne leveleket.
Nem vĂ©deni akarom Ĺ‘ket, de szerintem szolgáltatĂłi szempontbĂłl az egyetlen helyes megoldás a hibajelzĂ©s kĂĽldĂ©se abban az esetben, ha tĂ©nyleg dupla adatszolgáltatás törtĂ©nik. Az már irreleváns, hogy kinek a hibájábĂłl Ă©s miĂ©rt törtĂ©nt, de megtörtĂ©nt. Viszont tĂ©ged semmi nem akadályoz meg abban, hogy ha az elsĹ‘ kĂĽldĂ©s alkalmával nem kaptál vissza tranzakciĂł azonosĂtĂłt, akkor az ĂşjrakĂĽldĂ©s _elĹ‘tt_ számlaszám alapján csinálsz egy status lekĂ©rdezĂ©st, Ă©s csak akkor kĂĽldöd Ăşjra, ha azt kapod vissza, hogy nincs ilyen számla. Ha meg már van ilyen számlaszámmal feltöltött számla, akkor ellenĹ‘rizheted az adatait (partner adĂłszám, vĂ©gösszeg, stb.), Ă©s ha egyezik, akkor mehet a tranzakciĂł id Ă©s a feldolgozottsági állapot kezelĂ©se a szokásos mĂłdon az ĂşjrakĂĽldĂ©s helyett...
Nem vĂ©deni akarom Ĺ‘ket, de szerintem szolgáltatĂłi szempontbĂłl az egyetlen helyes megoldás a hibajelzĂ©s kĂĽldĂ©se abban az esetben, ha tĂ©nyleg dupla adatszolgáltatás törtĂ©nik. Az már irreleváns, hogy kinek a hibájábĂłl Ă©s miĂ©rt törtĂ©nt, de megtörtĂ©nt. Viszont tĂ©ged semmi nem akadályoz meg abban, hogy ha az elsĹ‘ kĂĽldĂ©s alkalmával nem kaptál vissza tranzakciĂł azonosĂtĂłt, akkor az ĂşjrakĂĽldĂ©s _elĹ‘tt_ számlaszám alapján csinálsz egy status lekĂ©rdezĂ©st, Ă©s csak akkor kĂĽldöd Ăşjra, ha azt kapod vissza, hogy nincs ilyen számla. Ha meg már van ilyen számlaszámmal feltöltött számla, akkor ellenĹ‘rizheted az adatait (partner adĂłszám, vĂ©gösszeg, stb.), Ă©s ha egyezik, akkor mehet a tranzakciĂł id Ă©s a feldolgozottsági állapot kezelĂ©se a szokásos mĂłdon az ĂşjrakĂĽldĂ©s helyett...
Ne felejtsük el, hogy a régebbi verziókban nem volt ilyen lehetőség, ezért az ID-t használtuk. E-mailezgetés sem volt...
@fenyvessy , ha minden beküldés előtt mindenki még tol egy extra lekérdezést, szerinted az mennyire fogja megfekteni a NAV szervereket az extra terhelés? Még most sem képesek kiszolgálni minket, pedig a magánszemély és a külföldi számla lejelentés el sem indult még.
Doksiba beleĂrták, hogy elvárás a kliens oldaltĂłl a unique hiba lekezelĂ©se, mert performace miatt nem tudják szerver oldalon ennek az ellenĹ‘rzĂ©sĂ©t szinkron bevállalni. Ha a kliens ezt teljesĂti (Ă©s mi teljesĂtjĂĽk) is, akkor minek zaklatják az ĂĽgyfeleinket ilyen levĂ©llel. A dupla bekĂĽldĂ©s alapvetĹ‘en nem kliens hiba, hanem a NAV oldali hiba, hogy nem kĂ©pes idĹ‘ben választ adni.
Ha a kliens ezt teljesĂti (Ă©s mi teljesĂtjĂĽk) is, akkor minek zaklatják az ĂĽgyfeleinket ilyen levĂ©llel. A dupla bekĂĽldĂ©s alapvetĹ‘en nem kliens hiba, hanem a NAV oldali hiba, hogy nem kĂ©pes idĹ‘ben választ adni.
Teljesen egyetĂ©rtek! És nem is volt ezzel gond, amĂg nem jött a NAV-tĂłl az email, akkor is amikor tudhatnák, hogy miattuk van.
Elhangozott hogy nem a NAV végzi a beküldést, De a NAV-nak kellene az átvételről visszaigazolást adnia és azt viszont nem végzi el időn belül, de az adatot visszajelzés nélkül letárolja. Itt a probléma a szerver oldalról érkezik, ami máskor normálisan működik. Lehet lekérdezgetni számlaszámot, de ilyen NAV szerver állapotban az sem működik. Az elmúlt napok jól mutatják ezt.
Viszont törvĂ©ny Ărja elĹ‘, hogy mennyi idĹ‘n belĂĽl kell bekĂĽldeni a számlát. Nem várhat a kliens program napokig arra, hogy most felment vagy sem Ă©s stabilan működik a NAV szerver vagy vĂ©letlenszerűen akadozik. EzĂ©rt mi inkább Ăşjra kĂĽldjĂĽk, ha nem tudunk biztosat a számla állapotárĂłl, mert a nem bekĂĽldött számlára viszont van bĂĽntetĂ©s elĹ‘Ărás.
Csak annyit szeretnĂ©k, amikor NAV-nál is tudják, hogy akadozott a szolgáltatásuk, akkor ne kĂĽldjenek ki ilyen jellegű levelet. az aznapi számlákkal kapcsolatban, máskor nyugodtan, mert akkor általában nincs is mit. Ez könnyĂtenĂ© az ĂĽgyfĂ©lszolgálat munkáját, ami már Ăşgyis kap elĂ©g terhelĂ©st, amikor leáll vagy akadozik a NAV szerver.
Újabb példa arra, hogy jobb lenne az emailek küldözgetését jobban átgondolni.
Sziasztok!
Ezt zárom, ha van még aktuális probléma, akkor nyissatok új issuet kérlek.
Ăśdv
Most helpful comment
@fenyvessy , ha minden beküldés előtt mindenki még tol egy extra lekérdezést, szerinted az mennyire fogja megfekteni a NAV szervereket az extra terhelés? Még most sem képesek kiszolgálni minket, pedig a magánszemély és a külföldi számla lejelentés el sem indult még.
Doksiba beleĂrták, hogy elvárás a kliens oldaltĂłl a unique hiba lekezelĂ©se, mert performace miatt nem tudják szerver oldalon ennek az ellenĹ‘rzĂ©sĂ©t szinkron bevállalni. Ha a kliens ezt teljesĂti (Ă©s mi teljesĂtjĂĽk) is, akkor minek zaklatják az ĂĽgyfeleinket ilyen levĂ©llel. A dupla bekĂĽldĂ©s alapvetĹ‘en nem kliens hiba, hanem a NAV oldali hiba, hogy nem kĂ©pes idĹ‘ben választ adni.