MiutĂĄn az adĂłzĂł rögzĂtette a szĂĄmlĂĄt, a szĂĄmla XML ĂĄllomĂĄnya azonnal bekĂŒldĂ©sre kerĂŒlt.
A szåmla megjelenési formåja: PAPER
Ezt követĆen kinyomtatja a szĂĄmlĂĄt -PDF ĂĄllomĂĄnybĂłl- bĂĄrmennyi pĂ©ldĂĄnyban.
A kinyomtatott szĂĄmlĂĄt eljuttathatja a vevĆhöz:
BĂĄrmelyik mĂłdon jut a vevĆhöz a szĂĄmla, a szĂĄmla kĂ©pe Ă©s tartalma minden esetben ugyanaz,
( valamint azonnal ellenĆrizni tudja a bejövĆ szĂĄmlĂĄi között )
Kérdésem: a szåmla kibocsåjtója eljuttathatja-e a szåmlåt email mellékletként
a vevĆjĂ©hez.
A szĂĄmla kibocsĂĄjtĂłja Ă©s a szĂĄmla befogadĂłja kizĂĄrĂłlag papĂrformĂĄban Ćrzi a szĂĄmlĂĄkat.
MegjegyzĂ©sem: a szemĂ©lyesen ĂĄtadott papĂr formĂĄtumĂș szĂĄmla pontosan Ă©s minden ĂzĂ©ben azonos
az email mellĂ©kletekĂ©nt kĂŒldött , a vevĆ ĂĄltal kinyomtatott szĂĄmlĂĄval
Hm, hĂĄt ez mĂĄr egy lerĂĄgott csont ;) A NAV-tĂłl azt a vĂĄlaszt fogjĂĄk neked Ărni, hogy ha e-mailben PDF-kĂ©nt kĂŒldöd a szĂĄmlĂĄt, akkor az elektronikus szĂĄmlĂĄnak minĆsĂŒl, Ăgy elektronikusan szĂŒksĂ©ges azt megĆrizni. A szakmai fĂłrumok (MKOE, AdĂłzona, ĂnadĂłzĂł) szakemberei szerint, azonban teljesen megengedett Ă©s semmi nem tiltja a papĂr alapĂș szĂĄmla e-mailben valĂł elkĂŒldĂ©sĂ©t a vevĆnek, nem mellesleg az egĂ©sz ellenĆrizhetetlen, Ăgy a NAV sem tudja Ă©s vĂ©lhetĆ nem is fogja ellenĆrizni, mivel egy könyvelĂ©sbe betett papĂr alapĂș szĂĄmlĂĄrĂłl az Ă©letben nem mondjĂĄk meg, hogy mikĂ©nt kerĂŒlt oda (pl. szemĂ©lyesen mentek Ă©rte, szemĂ©lyesen hoztĂĄk, kinek a nyomtatĂłjĂĄn nyomtattĂĄk, e-mailben kaptĂĄk, stb.). A vĂĄlasz röviden: a NAV szerint elmĂ©letben nem lehet, mindenki mĂĄs szerint a gyakorlatban igen. ;)
Az is egy nagyon fontos dolog, amit ĂrtĂĄl, hogy te PAPER-kĂ©nt ĂĄllĂtod ki Ă©s kĂŒldöd be a NAV-nak, tehĂĄt ezt nem tud elektronikusra vĂĄltozni utĂłlag, szĂłval ilyen szempontbĂłl sincs kihatĂĄssal, hogy e-mailben kĂŒldöd el a vevĆnek vagy sem, mert az mĂĄr bizony PAPER marad Ă©s az Ă©letben nem lesz e-szĂĄmla...
@nbeeps2
Köszönöm a reagĂĄlĂĄsod, Ă©n is Ăgy gondolom, Ă©s tisztĂĄban vagyok azzal hogy ez mĂĄr egy lerĂĄgott csont,
de låtod, van még rajta rågcsålni való.
Szakmai fĂłrumok vs NAV
Véleményem szerint:
SzĂŒksĂ©gtelen a szĂĄmla PDF ĂĄllomĂĄnyĂĄnak e-mail kĂŒldĂ©sĂ©nĂ©l a cryptotext, hiszen a szĂĄmla nem csak
szĂĄmla kibocsĂĄjtĂł Ă©s szĂĄmla befogadĂł birtokĂĄban van hanem egy numero 1-es helyen, a csĂșcson,
a NAV-nĂĄl.
Ăppen ezĂ©rt semmilyen alapon nem tud ellentĂ©tbe kerĂŒlni a szĂĄmla kibocsĂĄjtĂłja Ă©s szĂĄmla befogadĂłja.
Csak akkor van Ă©rtelme egy dokumentum cryptotext azonosĂtĂłra , ha az adott dokumentum
csak két fél birtokåban van.
Ne raboljuk egymĂĄs idejĂ©t olyan kĂ©rdĂ©sekkel, amelyekre biztosan tudjĂĄtok a vĂĄlaszt. Egy elektronikusan megkĂŒldött Ă©s befogadott szĂĄmla elektronikus szĂĄmla lesz, fĂŒggetlenĂŒl annak formĂĄtumĂĄtĂłl, a kĂŒldĂ©s technikĂĄjĂĄtĂłl stb.
Ne raboljuk egymĂĄs idejĂ©t olyan kĂ©rdĂ©sekkel, amelyekre biztosan tudjĂĄtok a vĂĄlaszt. Egy elektronikusan megkĂŒldött Ă©s befogadott szĂĄmla elektronikus szĂĄmla lesz, fĂŒggetlenĂŒl annak formĂĄtumĂĄtĂłl, a kĂŒldĂ©s technikĂĄjĂĄtĂłl stb.
Szia!
Bocs, hogy itt is hozzĂĄszĂłlok, de szerintem ez nem idĆrablĂĄs, mi alapjĂĄn mondod ezt?
https://nav.gov.hu/nav/ado/afa/Az_elektronikus_szaml20200416.html
EzĂ©rt elektronikusszĂĄmlĂĄnak minĆsĂŒl a kizĂĄrĂłlag e-mailben, egyĂ©b elektronikus ĂŒzenetben megkĂŒldött PDF szĂĄmla is.
Szerintem ezzel a tĂ©mĂĄval is kellene foglalkozni megfelelĆen Ă©s nem tovĂĄbb bonyolĂtani Ă©s Ăgy lezĂĄrni.
IdĆrablĂĄs az amikor naponta kell 1...10...50 szĂĄmlĂĄrĂłl a kollĂ©gĂĄknak ĂŒgyfeleknek elmagyarĂĄzni, hogy ez most minek is minĆsĂŒl...
Köszönöm
@csaszko: a bejegyzĂ©sedet nem teljesen Ă©rtem. A kĂ©rdĂ©s arra vonatkozott, hogy az elektronikus szĂĄmla lehet-e papĂrszĂĄmla a vevĆi oldalon.
A kérdésedet ott megvålaszoltam.
Az is egy nagyon fontos dolog, amit ĂrtĂĄl, hogy te PAPER-kĂ©nt ĂĄllĂtod ki Ă©s kĂŒldöd be a NAV-nak, tehĂĄt ezt nem tud elektronikusra vĂĄltozni utĂłlag, szĂłval ilyen szempontbĂłl sincs kihatĂĄssal, hogy e-mailben kĂŒldöd el a vevĆnek vagy sem, mert az mĂĄr bizony PAPER marad Ă©s az Ă©letben nem lesz e-szĂĄmla...
@nbeeps2
NTCA-tax 2020.09.28. 09:51-es hozzĂĄszĂłlĂĄsa alapjĂĄn ez nem Ăgy van, Ă©s nekem itt a problĂ©mĂĄm, meg majd mĂĄsoknak is lesz amikor rĂĄĂ©brednek erre.
Most helpful comment
@nbeeps2
Köszönöm a reagĂĄlĂĄsod, Ă©n is Ăgy gondolom, Ă©s tisztĂĄban vagyok azzal hogy ez mĂĄr egy lerĂĄgott csont,
de låtod, van még rajta rågcsålni való.
Szakmai fĂłrumok vs NAV
Véleményem szerint:
SzĂŒksĂ©gtelen a szĂĄmla PDF ĂĄllomĂĄnyĂĄnak e-mail kĂŒldĂ©sĂ©nĂ©l a cryptotext, hiszen a szĂĄmla nem csak
szĂĄmla kibocsĂĄjtĂł Ă©s szĂĄmla befogadĂł birtokĂĄban van hanem egy numero 1-es helyen, a csĂșcson,
a NAV-nĂĄl.
Ăppen ezĂ©rt semmilyen alapon nem tud ellentĂ©tbe kerĂŒlni a szĂĄmla kibocsĂĄjtĂłja Ă©s szĂĄmla befogadĂłja.
Csak akkor van Ă©rtelme egy dokumentum cryptotext azonosĂtĂłra , ha az adott dokumentum
csak két fél birtokåban van.