Online-invoice: SZÁMLA KIBOCSÁJTÁSA, SZÁMLA ELJUTTATÁSA A VEVƐHÖZ

Created on 22 Sep 2020  Â·  8Comments  Â·  Source: nav-gov-hu/Online-Invoice

MiutĂĄn az adĂłzĂł rögzĂ­tette a szĂĄmlĂĄt, a szĂĄmla XML ĂĄllomĂĄnya azonnal bekĂŒldĂ©sre kerĂŒlt.
A szåmla megjelenési formåja: PAPER
Ezt követƑen kinyomtatja a szĂĄmlĂĄt -PDF ĂĄllomĂĄnybĂłl- bĂĄrmennyi pĂ©ldĂĄnyban.

A kinyomtatott szĂĄmlĂĄt eljuttathatja a vevƑhöz:

  • szemĂ©lyes ĂĄtadĂĄssal
  • postai kĂŒldĂ©ssel
  • email mellĂ©kletekĂ©nt
    ( az email mellĂ©kletbƑl a vevƑ kinyomtatja bĂĄrmennyi pĂ©ldĂĄnyban )

BĂĄrmelyik mĂłdon jut a vevƑhöz a szĂĄmla, a szĂĄmla kĂ©pe Ă©s tartalma minden esetben ugyanaz,
( valamint azonnal ellenƑrizni tudja a bejövƑ szĂĄmlĂĄi között )

Kérdésem: a szåmla kibocsåjtója eljuttathatja-e a szåmlåt email mellékletként
a vevƑjĂ©hez.
A szĂĄmla kibocsĂĄjtĂłja Ă©s a szĂĄmla befogadĂłja kizĂĄrĂłlag papĂ­rformĂĄban Ƒrzi a szĂĄmlĂĄkat.

MegjegyzĂ©sem: a szemĂ©lyesen ĂĄtadott papĂ­r formĂĄtumĂș szĂĄmla pontosan Ă©s minden Ă­zĂ©ben azonos
az email mellĂ©kletekĂ©nt kĂŒldött , a vevƑ ĂĄltal kinyomtatott szĂĄmlĂĄval

Most helpful comment

@nbeeps2
Köszönöm a reagålåsod, én is így gondolom, és tisztåban vagyok azzal hogy ez mår egy lerågott csont,
de låtod, van még rajta rågcsålni való.
Szakmai fĂłrumok vs NAV

Véleményem szerint:
SzĂŒksĂ©gtelen a szĂĄmla PDF ĂĄllomĂĄnyĂĄnak e-mail kĂŒldĂ©sĂ©nĂ©l a cryptotext, hiszen a szĂĄmla nem csak
szĂĄmla kibocsĂĄjtĂł Ă©s szĂĄmla befogadĂł birtokĂĄban van hanem egy numero 1-es helyen, a csĂșcson,
a NAV-nĂĄl.
Éppen ezĂ©rt semmilyen alapon nem tud ellentĂ©tbe kerĂŒlni a szĂĄmla kibocsĂĄjtĂłja Ă©s szĂĄmla befogadĂłja.

Csak akkor van értelme egy dokumentum cryptotext azonosítóra , ha az adott dokumentum
csak két fél birtokåban van.

All 8 comments

Hm, hĂĄt ez mĂĄr egy lerĂĄgott csont ;) A NAV-tĂłl azt a vĂĄlaszt fogjĂĄk neked Ă­rni, hogy ha e-mailben PDF-kĂ©nt kĂŒldöd a szĂĄmlĂĄt, akkor az elektronikus szĂĄmlĂĄnak minƑsĂŒl, Ă­gy elektronikusan szĂŒksĂ©ges azt megƑrizni. A szakmai fĂłrumok (MKOE, AdĂłzona, ÖnadĂłzĂł) szakemberei szerint, azonban teljesen megengedett Ă©s semmi nem tiltja a papĂ­r alapĂș szĂĄmla e-mailben valĂł elkĂŒldĂ©sĂ©t a vevƑnek, nem mellesleg az egĂ©sz ellenƑrizhetetlen, Ă­gy a NAV sem tudja Ă©s vĂ©lhetƑ nem is fogja ellenƑrizni, mivel egy könyvelĂ©sbe betett papĂ­r alapĂș szĂĄmlĂĄrĂłl az Ă©letben nem mondjĂĄk meg, hogy mikĂ©nt kerĂŒlt oda (pl. szemĂ©lyesen mentek Ă©rte, szemĂ©lyesen hoztĂĄk, kinek a nyomtatĂłjĂĄn nyomtattĂĄk, e-mailben kaptĂĄk, stb.). A vĂĄlasz röviden: a NAV szerint elmĂ©letben nem lehet, mindenki mĂĄs szerint a gyakorlatban igen. ;)

Az is egy nagyon fontos dolog, amit Ă­rtĂĄl, hogy te PAPER-kĂ©nt ĂĄllĂ­tod ki Ă©s kĂŒldöd be a NAV-nak, tehĂĄt ezt nem tud elektronikusra vĂĄltozni utĂłlag, szĂłval ilyen szempontbĂłl sincs kihatĂĄssal, hogy e-mailben kĂŒldöd el a vevƑnek vagy sem, mert az mĂĄr bizony PAPER marad Ă©s az Ă©letben nem lesz e-szĂĄmla...

@nbeeps2
Köszönöm a reagålåsod, én is így gondolom, és tisztåban vagyok azzal hogy ez mår egy lerågott csont,
de låtod, van még rajta rågcsålni való.
Szakmai fĂłrumok vs NAV

Véleményem szerint:
SzĂŒksĂ©gtelen a szĂĄmla PDF ĂĄllomĂĄnyĂĄnak e-mail kĂŒldĂ©sĂ©nĂ©l a cryptotext, hiszen a szĂĄmla nem csak
szĂĄmla kibocsĂĄjtĂł Ă©s szĂĄmla befogadĂł birtokĂĄban van hanem egy numero 1-es helyen, a csĂșcson,
a NAV-nĂĄl.
Éppen ezĂ©rt semmilyen alapon nem tud ellentĂ©tbe kerĂŒlni a szĂĄmla kibocsĂĄjtĂłja Ă©s szĂĄmla befogadĂłja.

Csak akkor van értelme egy dokumentum cryptotext azonosítóra , ha az adott dokumentum
csak két fél birtokåban van.

Ne raboljuk egymĂĄs idejĂ©t olyan kĂ©rdĂ©sekkel, amelyekre biztosan tudjĂĄtok a vĂĄlaszt. Egy elektronikusan megkĂŒldött Ă©s befogadott szĂĄmla elektronikus szĂĄmla lesz, fĂŒggetlenĂŒl annak formĂĄtumĂĄtĂłl, a kĂŒldĂ©s technikĂĄjĂĄtĂłl stb.

Ne raboljuk egymĂĄs idejĂ©t olyan kĂ©rdĂ©sekkel, amelyekre biztosan tudjĂĄtok a vĂĄlaszt. Egy elektronikusan megkĂŒldött Ă©s befogadott szĂĄmla elektronikus szĂĄmla lesz, fĂŒggetlenĂŒl annak formĂĄtumĂĄtĂłl, a kĂŒldĂ©s technikĂĄjĂĄtĂłl stb.

Szia!

Bocs, hogy itt is hozzászólok, de szerintem ez nem idƑrablás, mi alapján mondod ezt?
https://nav.gov.hu/nav/ado/afa/Az_elektronikus_szaml20200416.html

415

EzĂ©rt elektronikusszĂĄmlĂĄnak minƑsĂŒl a kizĂĄrĂłlag e-mailben, egyĂ©b elektronikus ĂŒzenetben megkĂŒldött PDF szĂĄmla is.

Szerintem ezzel a tĂ©mĂĄval is kellene foglalkozni megfelelƑen Ă©s nem tovĂĄbb bonyolĂ­tani Ă©s Ă­gy lezĂĄrni.
IdƑrablĂĄs az amikor naponta kell 1...10...50 szĂĄmlĂĄrĂłl a kollĂ©gĂĄknak ĂŒgyfeleknek elmagyarĂĄzni, hogy ez most minek is minƑsĂŒl...
Köszönöm

@csaszko: a bejegyzĂ©sedet nem teljesen Ă©rtem. A kĂ©rdĂ©s arra vonatkozott, hogy az elektronikus szĂĄmla lehet-e papĂ­rszĂĄmla a vevƑi oldalon.

415 -nél jobban leírtam, de szerintem szorosan ide kapcsolódik.

A kérdésedet ott megvålaszoltam.

Az is egy nagyon fontos dolog, amit Ă­rtĂĄl, hogy te PAPER-kĂ©nt ĂĄllĂ­tod ki Ă©s kĂŒldöd be a NAV-nak, tehĂĄt ezt nem tud elektronikusra vĂĄltozni utĂłlag, szĂłval ilyen szempontbĂłl sincs kihatĂĄssal, hogy e-mailben kĂŒldöd el a vevƑnek vagy sem, mert az mĂĄr bizony PAPER marad Ă©s az Ă©letben nem lesz e-szĂĄmla...

@nbeeps2

NTCA-tax 2020.09.28. 09:51-es hozzåszólåsa alapjån ez nem így van, és nekem itt a problémåm, meg majd måsoknak is lesz amikor råébrednek erre.

Was this page helpful?
0 / 5 - 0 ratings