3.0 tesztben (valszeg Ă©lesben is) az a jelensĂ©g, hogy ha a bekĂŒldött szĂĄmla
TehĂĄt ha csak a szĂĄmlaszĂĄmot (Ă©s szĂĄllĂtĂłnĂĄl az adĂłszĂĄmot) ismerem, nem tudom lekĂ©rni a szĂĄmla xml-t? Ez hatalmas bugnak?/problĂ©mĂĄnak/csapdĂĄnak nĂ©z ki, ami talĂĄn csak azĂ©rt nem jött elĆ eddig, mert Ă©rtelmesebb programozĂłk a szĂĄmlaszĂĄmot kezdĆ Ă©s zĂĄrĂł szĂłközök nĂ©lkĂŒl kĂŒldik.
Az elĂ©g rosszul hangzik, hogy ha nem kapok egy szĂĄmlaszĂĄmra vĂĄlaszt, akkor addig biggyesszek a vĂ©gĂ©re szĂłközöket Ă©s kĂ©rjem le Ășjra, amĂg a mezĆ hossza tart...
Ezt szerintem javĂtani kĂ©ne.
Ez hatalmas bugnak?/problĂ©mĂĄnak/csapdĂĄnak nĂ©z ki, ami talĂĄn csak azĂ©rt nem jött elĆ eddig, mert Ă©rtelmesebb programozĂłk a szĂĄmlaszĂĄmot kezdĆ Ă©s zĂĄrĂł szĂłközök nĂ©lkĂŒl kĂŒldik.
Az elĂ©g rosszul hangzik, hogy ha nem kapok egy szĂĄmlaszĂĄmra vĂĄlaszt, akkor addig biggyesszek a vĂ©gĂ©re szĂłközöket Ă©s kĂ©rjem le Ășjra, amĂg a mezĆ hossza tart...
Ezt szerintem javĂtani kĂ©ne.
Igen mindenkĂ©ppen, a bekĂŒldĆ oldalĂĄn
Ezzel egyĂŒtt megnĂ©zzĂŒk azt is, hogy NAV oldalon mit lehet tenni.
Köszönöm. BejövĆ oldalnĂĄl ugye semmilyen befolyĂĄsunk nincs a kĂŒldĂ©sre...
Ami mĂ©g rendkĂvĂŒl fontos lenne, hogy most akkor NAV oldalon mikor azonos kĂ©t szĂĄmlaszĂĄm?
KĂŒlönbözik a '21-001' Ă©s a '21-001 ' egymĂĄstĂłl? Mert ha igen, az a problĂ©mĂĄk vĂ©gtelen tĂĄrhĂĄzĂĄt nyitja meg...
Kedves @macokkk
Minden bizonnyal kĂŒlönbözik.
ValĂłban. Ugyanannak a kimenĆ szĂĄmlaszĂĄmnak (akĂĄr kĂŒlönbözĆ adatokkal törtĂ©nĆ) jelentĂ©sĂ©t is simĂĄn DONE-al befogadja, ha az egyik szĂĄmlaszĂĄm vĂ©gĂ©n van egy szĂłköz. AzĂ©rt ez szerintem nem ok. Ăgyvitelben egy adat ugyanaz az adat a zĂĄrĂł szĂłközöktĆl fĂŒggetlenĂŒl. (UtĂĄna webes felĂŒleten Technikai Ă©rvĂ©nytelenĂtĂ©st indĂtottam az elsĆkĂ©nt bekĂŒldött szĂłköz nĂ©lkĂŒli szĂĄmlĂĄn ĂĄllva, Ă©s a mĂĄsikat, a kĂ©sĆbb kĂŒldött szĂłközös jelentĂ©sĂ©t törölte. Ez se tƱnik szupernek)
Ezek szerint kaphatok, letölthetek a NAV rendszerbĆl egy szĂĄllĂtĂłtĂłl kĂ©t ugyanolyan szĂĄmlaszĂĄmĂș beĂ©rkezett szĂĄmlĂĄt (a vĂ©gĂŒkön kĂŒlönbözĆ szĂĄmĂș szĂłközzel), de az M lapon ezt pl. nem is jelenthetem.
Ezt valahogy tényleg meg kéne oldani!
@macokk Teljesen igazad van! MĂ©g lelkes vagy, de itt mĂĄr elhangzottak korĂĄbban olyanok, hogy ez a fĂłrum nem a xx65M laprĂłl szĂłl, azt tessĂ©k mĂĄshol intĂ©zni. Meg az is, hogy mĂ©g az ĂFA tv. sem nagyon szĂĄmĂt. SzĂłval Ă©n drukkolok, hogy a kĂ©rdĂ©sedben szereplĆk megoldĂłdjanak.
AmĂșgy az xx656M lapra a NAV-nak nincs szĂŒksĂ©ge, mert a szĂĄmlakibocsĂĄtĂł adatot szolgĂĄltat. Az is sokat elĂĄrul, hogy 2021.07.01-tĆl ĂFA bevallĂĄs tervezetet fognak kĂ©szĂteni, tehĂĄt vilĂĄgos, hogy fölösleges az M lap, a nĂ©lkĂŒl is menni fog.
Az xx65M lapot Ășgy kell felfogni, mint pusztĂĄn egy szĂvatĂĄst: Mennyire tudod kitalĂĄlni azt, hogy ni van a NAV adatbĂĄzisĂĄban. Milyen dĂĄtummal, milyen szĂĄmlaszĂĄmmal, milyen összeggel. NehezĂtĂ©skĂ©ppen a szĂĄmlĂĄzĂł programokkal kĂ©szĂtett szĂĄmlĂĄknak csak egy rĂ©szĂ©t mutatja meg, Ă©s teszi lekĂ©rdezhetĆvĂ© a NAV Online felĂŒlete. Mert akĂĄrhogy is nĂ©zzĂŒk, a pĂ©nztĂĄrgĂ©ppel kĂ©szĂŒlt szĂĄmlĂĄk a törvĂ©ny szerint "szĂĄmlĂĄzĂł programmal" kĂ©szĂtettnek minĆsĂŒlnek, mĂ©gis engedĂ©lyt kaptak a NAV-tĂłl arra, hogy megszegjĂ©k a szĂĄmla NAV Online adatszolgĂĄltatĂĄsi kötelezettsĂ©get. LegalĂĄbbis nem hallani arrĂłl, hogy intĂ©zkednĂ©nek a törvĂ©ny betartatĂĄsĂĄra a szĂĄmla adatszolgĂĄltatĂĄsi kötelezettsĂ©g telesĂttetĂ©sĂ©re.
Amit a szĂĄmlakibocsĂĄtĂł szolgĂĄltat, az kevĂ©s, abbĂłl ugyanis nem derĂŒl ki, hogy melyik szĂĄmla kerĂŒl be a könyvelĂ©sbe, illetve mennyit helyez levonĂĄsba a befogadĂł.
Most mondanåm azt, hogy itt mindenkinek igaza van. A szóköz az egy érvényes string karakter, nincs kitiltva. Ez igen félreértésekre adhat okot emberi szemmel.
De "gépi" szemmel pedig teljesen érvényes
A szåmlåzó programban kell lekezelin ezt, ha engedve van a kézi adatbevitel, akkor vagy trimmelni kell, vagy szólni a felhasznålónak, hogy "biztos biztos?"
@csandazoltan : Szerintem ez nem a dolog, ami miatt szĂłlunk a felhasznĂĄlĂłnak, ez tök alap, hogy trimmelni illik. Valamelyik fejlesztĆ ezt elmulasztotta, Ăgy ment be ilyen szĂĄmla a NAV-hoz, emiatt elĂ©g nagy gond, ha ez Ășgy mƱködik, ahogy @macokkk leĂrta. Itt szerintem a fogadĂł oldal (NAV) is hibĂĄzott, mert Ă©n minden adatbevitelnĂ©l Ă©s importĂĄlĂĄsnĂĄl mindent trimmelek, szerintem ez is tök alap.
A fenti NAV logikĂĄt követve ('21-001' Ă©s a '21-001 ' "Minden bizonnyal kĂŒlönbözik.")
Ă©rtelmezzĂŒk mĂĄr ezt a problĂ©mĂĄt papĂr alapon, tehĂĄt akkor az ĂĄllĂtĂĄs szerint ez kĂ©t kĂŒlönbözĆ szĂĄmlaszĂĄm... Sok sikert a papĂron megĂĄllapĂtani a szĂłközöket!!
Amellett, hogy ezt igen csak le kellene kezelni kliens oldalon, ezt a navnak is legalĂĄbb egy warn-al kellene jutalmaznia, de inkĂĄbb aborttal.
Ez Ăgy rossz mindenkinek, a NAV az egyetlen aki Ă©rdemben tehetne is valamit, hogy ne Ăgy legyen, de mĂĄr szĂĄmtalanszor belefutottam, hogy egyszerƱen nem Ă©rdekli Ćket - ha hibĂĄs vagy Ă©rtelmetlen adat kerĂŒl be hozzĂĄjuk-, vagy mindenfĂ©le jogszabĂĄly hivatkozĂĄsi indokkal vitĂĄba szĂĄllnak. Amikor nekik jĂł akkor persze nem szĂĄmĂt, hogy megköveteli-e a kĂ©rdĂ©ses infĂłt bĂĄrmilyen törvĂ©ny...
VĂ©kony jĂ©g... Ha a törvĂ©nyalkotĂł nem rendezte ezt a kĂ©rdĂ©st, akkor azĂ©rt felmerĂŒl, hogy a NAV-nak van-e bĂĄrmilyen jogosĂtvĂĄnya megkötĂ©seket tenni a szĂĄmlaszĂĄm formĂĄtumĂĄt illetĆen. Mondjuk vszeg nem lenne nagy iparĂĄgi tiltakozĂĄs, ha az eleji/vĂ©gi szĂłközöket a formĂĄtumban tiltanĂĄ.
VĂ©kony jĂ©g... Ha a törvĂ©nyalkotĂł nem rendezte ezt a kĂ©rdĂ©st, akkor azĂ©rt felmerĂŒl, hogy a NAV-nak van-e bĂĄrmilyen jogosĂtvĂĄnya megkötĂ©seket tenni a szĂĄmlaszĂĄm formĂĄtumĂĄt illetĆen. Mondjuk vszeg nem lenne nagy iparĂĄgi tiltakozĂĄs, ha az eleji/vĂ©gi szĂłközöket a formĂĄtumban tiltanĂĄ.
Ha csak azt nĂ©zed, hogy db=PIECE-t is minden tovĂĄbbi nĂ©lkĂŒl lenyomtĂĄk, szerintem nem sokban kĂŒlönbözik a tĂ©ma.
VĂ©lemĂ©nyem szerint egy warningot megĂ©rne. SegĂtenĂ© a fejlesztĆket Ă©s az ĂŒgyfeleket is. Mind szĂĄmla adatszolgĂĄltatĂĄs, mind szĂĄmla befogadĂĄs oldalĂĄn.
WARN nem old meg semmit.
Ami megoldĂĄs lenne, ha a NAV a bekĂŒldött invoiceNumber tagbĆl mostantĂłl egyszerƱen lenyelnĂ© a kezdĆ Ă©s zĂĄrĂł szĂłközöket (a szĂĄmlaszĂĄmban belĂŒl lehet szĂłköz!). Amikor meg esetleg eredeti szĂĄmlaszĂĄmra hivatkozik, aki ilyet tett, akkor meg nem. Ăgy nem kell nyĂșlni a mĂĄr bent levĆ adathoz, de a gond mĂ©gis megoldĂłdik.
Az szerintem biztos, hogy informatikai oldalrĂłl teljes az egyetĂ©rtĂ©s, hogy jĂł lenne tiltani az eleji-vĂ©gi szĂłközöket. A NAV-os kollĂ©gĂĄktĂłl kellene vĂ©lemĂ©ny, hogy egy ilyen megszorĂtĂĄsra van-e jogosĂtvĂĄnyuk.
Ami megoldĂĄs lenne, ha a NAV a bekĂŒldött invoiceNumber tagbĆl mostantĂłl egyszerƱen lenyelnĂ© a kezdĆ Ă©s zĂĄrĂł szĂłközöket (a szĂĄmlaszĂĄmban belĂŒl lehet szĂłköz!). Amikor meg esetleg eredeti szĂĄmlaszĂĄmra hivatkozik, aki ilyet tett, akkor meg nem. Ăgy nem kell nyĂșlni a mĂĄr bent levĆ adathoz, de a gond mĂ©gis megoldĂłdik.
Ezzel csak az a baj, hogy akkor mĂĄr belenyĂșlnĂĄnak a szolgĂĄltatott adatokba (eszĂĄmla esetĂ©n eleve kizĂĄrt), amit nem fognak megtenni, Ă©rthetĆ okokbĂłl. Beengedni nem lenne szabad, Ă©s akkor nincs ilyen problĂ©ma, ami meg eddig bement Ăgy, az mĂĄr sajnos Ăgy marad. :(
Sziasztok!
HĂ©tfĆn egyeztetĂŒnk nagyobb körben a tĂ©mĂĄrĂłl, addig tĂŒrelmeteket kĂ©rem.
MindenkĂ©pp foglalkozunk vele, mert volt mĂĄr több ilyen github issue is, ami ebbĆl a problĂ©mĂĄbĂłl fakadt.
BekĂŒldött adatokon konverziĂłt biztosan nem fogunk vĂ©gezni :)
Jelezni fogok, ha van tovĂĄbbi info.
Ădv
Sziasztok!
A INVALID_INVOICE_NUMBER validåtor lesz erre bevezetve, az ionteréfsz dokumentåció mår tartalmazza.
Majd a 3.5 verziĂłban lesz tesztelhetĆ.
Ădv
Sziasztok!
Itt minden meg lett beszĂ©lve, a hĂ©ten kerĂŒl ki a 3.5 verziĂł teszt Ă©s Ă©les rendszerre, ami tartalmazza az Ășj validĂĄciĂłt.
Ădv
Most helpful comment
Ezzel csak az a baj, hogy akkor mĂĄr belenyĂșlnĂĄnak a szolgĂĄltatott adatokba (eszĂĄmla esetĂ©n eleve kizĂĄrt), amit nem fognak megtenni, Ă©rthetĆ okokbĂłl. Beengedni nem lenne szabad, Ă©s akkor nincs ilyen problĂ©ma, ami meg eddig bement Ăgy, az mĂĄr sajnos Ăgy marad. :(