Mivel már nem egészen két hét van hátra a V3 eddig ismert januári indulásáig, szeretnék választ kapni arra, hogy pontosan mikortól lehet illetve kell V3-nak megfelelően küldeni a számlákat.
Mivel esetünkben nem emberek, hanem gépek számláznak, azoknak mindegy, hogy ünnep van vagy sem, jan 1.-én este le fogja számlázni az esedékes tételeket. Tudni kellene, hogy ezeket milyen formában küldjük be. Vagy más szóval, mikor kell átállni V2-ről V3-ra?
Szerintem ez téves infó!. 16-án megjelent a NAV hivatalos közleménye, hogy
március végéig nem büntetnek a régi verzióért, tehát 1.-től lehet, de nem
kötelező a 3.0 használata. Érdemes ezt átolvasni:
https://nav.gov.hu/nav/ado/afa/Online_Szamla__Marciu20201216.html
omachtandras notifications@github.com ezt Ărta (idĹ‘pont: 2020. dec. 20.,
V, 18:57):
>
1.
1. 04-én lép életbe a törvény, onnantól kell adatot szolgáltatni a
v3.0-val.—
You are receiving this because you are subscribed to this thread.
Reply to this email directly, view it on GitHub
https://github.com/nav-gov-hu/Online-Invoice/issues/645#issuecomment-748639572,
or unsubscribe
https://github.com/notifications/unsubscribe-auth/AM3FIQ2XOA3CMWFUWYNGLIDSVY3JTANCNFSM4VDIFD3Q
.
A szankciómentességet egyebek mellett az is indokolja, hogy a COVID-19
járvány újabb hulláma miatti korlátozások akadályozhatták az adózókat az új
szabályokra való felkészülésben.
2021. március 31-ig a NAV nem alkalmaz szankciót az alábbi esetekben:
A számlakibocsátó adóalanyok közül azok, akiknek 2021. január 4. előtt nem
kellett online számlaadat-szolgáltatást teljesĂteniĂĽk, kizárĂłlag akkor
mentesülnek a szankció alól, ha legkésőbb az adatszolgáltatási
kötelezettsĂ©ggel Ă©rintett elsĹ‘ számla kiállĂtásának napjáig regisztrálnak a
NAV Online Számla rendszerben. A fentieknek megfelelő esetekben a
szankciĂłmentessĂ©gnek nem feltĂ©tele a jelzett idĹ‘szakban nem teljesĂtett
adatszolgáltatás utólagos pótlása vagy a nem megfelelő adatszolgáltatás
utĂłlagos korrekciĂłja.
Imre BurnyĂłczki burnyoczki.imre@gmail.com ezt Ărta (idĹ‘pont: 2020. dec.
20., V, 19:39):
Szerintem ez téves infó!. 16-án megjelent a NAV hivatalos közleménye, hogy
március végéig nem büntetnek a régi verzióért, tehát 1.-től lehet, de nem
kötelező a 3.0 használata. Érdemes ezt átolvasni:https://nav.gov.hu/nav/ado/afa/Online_Szamla__Marciu20201216.html
omachtandras notifications@github.com ezt Ărta (idĹ‘pont: 2020. dec.
20., V, 18:57):>
1.
1. 04-én lép életbe a törvény, onnantól kell adatot szolgáltatni a
v3.0-val.—
You are receiving this because you are subscribed to this thread.
Reply to this email directly, view it on GitHub
https://github.com/nav-gov-hu/Online-Invoice/issues/645#issuecomment-748639572,
or unsubscribe
https://github.com/notifications/unsubscribe-auth/AM3FIQ2XOA3CMWFUWYNGLIDSVY3JTANCNFSM4VDIFD3Q
.
@burnyo: 01.04-tĹ‘l van kötelezettsĂ©g. Azt mindenki maga dönti el, hogy törvĂ©nyt sĂ©rt Ă©s bĂzik a szankciĂł mentessĂ©gben, vagy teljesĂti az adatszolgáltatást az elvárt mĂłdon.
@kabelnet2 kĂ©rdĂ©se a január 1-jei számlázásra vonatkozott, akkor mĂ©g nem lĂ©p hatályba a törvĂ©ny, Ăgy akkor biztosan nem kell v3.0-val Ă©s a kibĹ‘vĂĽlt körben adatot szolgáltatni (pl. magánszemĂ©lyek számlái, ami gondolom a nevĂ©bĹ‘l ĂtĂ©lve náluk van bĹ‘ven).
(((Ne zavarjon meg a nick, az egy rĂ©gi törtĂ©net. Egyszer mĂ©g az Axelero korában rossz helyre Ărtam a kapcsolat tĂpusát, de azĂłta megszoktam :) )))
Engem különben nem a _kell_, hanem a _lehet_ érdekel. A program kész, szeretnék már mással foglalkozni.
Majd NTCA* megerĹ‘sĂti vagy cáfolja, de legutĂłbb már azt Ărták, hogy csak 01.04-tĹ‘l lesz az Ă©lesen aktiválva, nincs már szĂł arrĂłl, hogy v3.0-val kĂĽldhetĹ‘ek be korábban az adatok. (De akkor is arrĂłl volt szĂł, hogy akkor sem lehet 01.04. elĹ‘tt a kibĹ‘vĂtett körre vonatkozĂł számlákat bekĂĽldeni, azokat megfogja / megfogta volna a v3.0 is.)
@kabelnet2 Január 4 előtt nem lesz éles 3.0-ás beküldés, szóval ha mindenáron előtte akarod küldeni a számlákat, akkor marad a 2.0 és kimaradnak a magánszemélyek és a külföldi cégek.
Most prĂłbáltam Ă©lesben: "Service Unavailable" A 2.0 esetĂ©ben a határidĹ‘t megelĹ‘zĹ‘en meg lehetett ugrani az átállást. Persze Ă©rthetĹ‘ hogy a jogszabály jan 4-tĹ‘l hatályos, ezĂ©rt elĹ‘tte nem fogad be hash alapon hitelesĂtett számlát, de a többi azĂ©rt mehetne. A leĂrásban Ăşgy fogalmaznak (156. oldal) hogy a completenessIndicator _"használatát legkorábban 2021. január 4-Ă©n szabad alkalmazni"_ Ez szerintem fĂ©lreĂ©rthetĹ‘, Ăşgy lehet Ă©rteni, hogy completenessIndicator=false Ă©rtĂ©kkel viszont lehet.
De ezek szerint nem. :(
@ballonyi: azĂ©rt Ărtam, hogy január 4. elĹ‘tt nem lesz bekĂĽldĂ©s, mert nem lesz, mert kĂĽlön Ărták, hogy jan. 4-el indul a V3 Ă©lesben, ami pedig azt jelenti szĂł szerint, hogy jan. 4. elĹ‘tt hiába prĂłbálod bárhogy nem fog menni. SzĂłval felesleges prĂłbálgatnod, pláne Karácsonykor inkább csináltál volna valamit mást :)
@nbeeps2 : termĂ©szetesen nem unalmamban prĂłbáltam, hanem mert nem találkoztam sem jelen issue-val, sem az idĂ©zett "kĂĽlön Ărták, hogy jan. 4-el indul a V3 Ă©lesben" kijelentĂ©ssel... (aminĂ©l egyĂ©bkĂ©nt nem Ărtál hivatkozást)
Kedves @kabelnet2
Úgy látom, hogy az eredeti kérdésedre megkaptad a választ - vagyis 2021.01.04 00:00:00-től - kérlek zárd az Issue-t.
Köszönjük!